Kuusalu JK Rada alustas hooaega 0:2 kaotusega

629

Jalgpallihooaja kolmanda liiga idatsooni avamängus, mis toimus 13. aprillil Wismari kunstmurustaadionil, oli Kuusalu JK Rada meeskonna vastane Tallinna KSK Štrommi. Ligi 60 pealtvaataja ees, millest enamiku moodustasid vastasleeri poolehoidjad, pandi pall mängu tavapäratult vara – kell 11 hommikul.

Mängupilt oli mõlemal meeskonnal väga rabe ja võitluslik. Omapoolse tõuke andsid ka halvas seisukorras olev väljak ja rasked ilmaolud. Kohtumise algfaasis õnnestus Štrommi mängijatel ära kasutada ohtlik standardolukord, kui veale järgnenud karistuslöögi suunas peaga väravasse vastaste äärepoolkaitsja – 0:1 Rada poolt vaadatuna.

Kaotusseisu jäädes haaras ohjad pigem Kuusalu JK Rada, üritades söötudega vastaste kaitseliini lahti harutada. Vähesest kokkumängust tingituna jäid rünnakud poolikuteks ja loogiliste lõpplahendusteni ei jõutud. Poolajale mindi seega 0:1 kaotusseisus.

Teisel poolajal haaras taas Kuusalu JK Rada mänguohjad, domineeriti keskväljal, üritati kiirete ja tehniliste äärepoolkaitsjate abil vastastele peavalu valmistada.

Kohtumise viimasel veerandtunnil sekkus mängu ka ebakindel väljakukohtunik. Ta otsustas oma nõrka vilepartiid veelgi hullemaks dirigeerida: Kuusalu meeste eksimuse tagajärjel spurtis vastane palliga värava suunas. Nähes, et Rada keskkaitsja on talle järele jõudnud, otsutas tasakaalust väljaaetud pallur ennast kõhuli visata. Mõnesekundilise intervalliga puhus kohtumise peadirigent vilet ning määras äärekohtuniku abiga penalti. Seejärel peeti omavahel nõu – kas oli viga ja kes tegi. Vilemehed ei suutnud selgeks teha, kes oli süüdlane. Kohtuniku arusaamatule käitumisele järgnes küsimus Rada kaptenile Siim Tammele: „Ole nüüd aus ja ütle, kes vea tegi?“

Olukorrale lisas koomilisust see, et Rada meeste kapten ei olnud „veaolukorraga” kuidagi seotud. Sellegipoolest sai just tema kollase hoiatuskaardi ja 0:2 oli tõsiasi. Jätkus tavapäraselt jõuline mäng, mille tagajärjel oli kohtunik sunnitud eemaldama mõlemast meeskonnast ühe mängija. Rada meestest teenis punase kaardi Kristo Valdna.

Kaotusseisu suurenedes muutus Kuusalu JK Rada surve vastaste väravale meeletuks, raisati mitmeid häid väravamomente ning taaskord päästis vastased halvimast väravavahi kiiduväärt tõrjetöö. Kahjuks ei toonud surve tulemust ning vastu tuli võtta halvamaiguline kaotus.

Järgmise liigakohtumise peab Kuusalu JK Rada 28. aprillil kell 18 Sportland Arenal, kui vastane on Tallinna JK Visadus.

Eelmine artikkelKemba külas rünnati naist
Järgmine artikkelKIK toetab Mistra-Autex ASi plastikjäätmete taaskasutust