Kuusalu 21. Rattarallil oli rekordarv osavõtjaid

1050

Laupäeval, 10. mail toimunud Kuusalu Rattarallil oli sel aastal 575 osalejat ehk 63 rohkem kui eelmisel aastal.

Ralli 89 kilomeetri pikkusel põhidistantsil osales 378 ning lühikesel distantsil, mis oli 33 kilomeetrit, osales 197 ratturit. Start ja finiš olid Kuusalu kunstidekooli juures. Rallirada kulges Kuusalust mööda Vana-Narva maanteed Kolka, sealt Tsitresse, mööda Muuksi, Soorinna ja Sõitme küladest ning Kupu kaudu Kuusallu tagasi. Lühema distantsi sõitjad läbisid ühe, pika distantsi valinud 3 ringi.

Põhidistantsi võitis Kristjan Oolo (Peloton Scott) ajaga 1.57,55, keskmine sõidukiirus oli 45,3 km/h. 4 sekundit hiljem finišeeris 10meheline grupp, kus oli ka 7. Koha saanud Prantsuse profiklubi Cofidis rattur Gert Jõeäär. Parim naine oli üldjärjestuses 22. koha saanud Liisi Rist (Hawaii Express), kes kaotas võitjale 3.13 minutit. Lühikese distantsi võitis 32liikmelises grupifinišis esimesena lõpujoone ületanud Siim Lepik (48.50).

Kuusalu Rattaklubi sõitjatest sai 33kilomeetrise distantsi läbinud Aidi Gerde Tuisk kuni 17aastaste neidude arvestuses 3. koha. Ta finišeeris sõidu võitjast 2.17 minutit hiljem ning oli sõidu üldkokkuvõttes 60. Alar Kupp kaotas pikal distantsil võitjale 3.13 minutit ning lõpetas 125liikmelises grupis 85. kohaga.

Kuusalu rattarallil osalesid tuntud sõitjatest veel näiteks Jaan Kirsipuu, Rene Mandri, Silver Schulz, Aksel Nõmmela, Oskari Kargu. Külalissõitjaid oli ka Lätist.

Kuusalus toimusid ka lastesõidud, vastavalt vanusele oli raja pikkus 200 meetrit, 400 meetrit, 1 või 2 kilomeetrit.

Kuusalu Rataralli toimus 21. korda. Selle kutsus 1985. aastal ellu toonane Kuusalu spordikooli direktor, praegu Kuusalu Rattaklubi treener Kaido Laas.

Tema eestvõttel toimus rattaralli 16 korda, seejärel olid sellel erinevad korraldajad ning pärast 2003. aastat jäi asi soiku. 2012. aastal taaselustas Kuusalu rattaralli traditsiooni OÜ Aerobike, mille juht on Kaido Laasi endine õpilane Mihkel Reile. Kaido Laasi on võistluse kohapealne koordinaator. Esimesel aastal oli Kuusalu Rattaralli 6. hooaega toimuva Filter Maanteekarikasarja kandidaatetapp, nüüd juba teist aastat selle 1. etapp.
„Oma jõududega nii uhket asja ei teeks, meil on eraldi võistluse toimkond ning rattaralli on nüüd palju suurejoonelisem, kui oli algusaastatel,“ ütles Kaido Laas.

Filter Maanteekarikasarja patroon on ETV reporter ja harrastussportlane Hannes Hermaküla. Kokku on sarjal 6 etappi, järgmine toimub 25. mail Elvas.