KÜLLI KROONI raamatu abil saab õppida ehete tegemist

4754
Raamatus „Ehete õpituba. Polümeersavist ehted“ on juhised, kuidas teha fimosavist ehtedetaile ning neist ehteid – kõrvarõngaid, helmeid, ripatseid, prosse.

Detsembris ilmus Kehras elava ehtekunstniku Külli Krooni raamat „Ehete õpituba. Polümeersavist ehted“

KÜLLI KROON, kunstnikunimega Karnaaks, on ehteid valmistanud 8 aastat.
KÜLLI KROON, kunstnikunimega Karnaaks, on ehteid valmistanud 8 aastat.

Külli Kroon, kunstnikunimega Karnaaks, on ametilt arhitekt, kuid 8 aastat on tema hobi olnud polümeersavist ehete tegemine.
„Minu huvi ehete tegemise vastu sai alguse netilehe www.isetegija .net käsitööfoorumist, kus kajastatakse erinevate käsitööliikidega seonduvat. Sealt leidsin infot ka polümeersavi kohta,“ sõnas ta.
Kui Eestisse hakati importima Fimo polümeersavi, hakkas Külli Kroon sellest järjest rohkem meisterdama: „Kulus hulk õhtuid ja unetuid öid, väga põnev oli katsetada ja proovida selle materjaliga erinevaid tehnikaid. Sain aru, et mulle meeldib kõige rohkem just sellest ehteid teha.“
Isetegija veebikeskkonnas on kombeks oma tehtut ka teistega jagada. Sealtkaudu sai Külli Kroon oma töödele tunnustust ning peagi kutsus internetipood ja õpitubade korraldaja Helmehaldjas teda enda oskusi ka teistele huvilistele õpetama.
Oma õpetustega raamatu idee mõlkus Külli Kroonil peas mitu aastat. Kui eelmisel kevadel tegi kirjastus Pegasus talle ettepaneku anda välja raamat polümeersavi õpetuste kohta, oli ta kohe nõus.
„Raamatu teemad on mul kõik läbi töötatud ja mitmeid kordi läbi tehtud õpitubades üle Eesti. Tuli vaid välja valida teemad, mis võiksid rohkem huvi pakkuda ja mahuksid raamatusse. Minu idee oli koondada raamatusse peale polümeersavi detailide õpetustele ka erinevad polümeersavitehnikad  ning traaditööde tehnikad, et õppijal oleks võimalik savidetailidest teha valmis ehteid. Õpetused on väga detailsed ja varustatud pildimaterjaliga. Usun, et nende põhjal saab ehete valmistamisega hakkama iga huviline, ka see, kes alles avastab polümeersavi võimalused,“ rääkis Külli Kroon.
Raamatu tegemisele pühendas ta koos fotograaf  Ivar Neioga suvekuud: „Olen tulemusega rahul, kuigi eks arenemisruumi on alati.“
Huvilistel on võimalik Külli Krooni „Ehete õpituba. Polümeersavist ehted.“ osta Apollo ja Rahva Raamatu poodidest ning Helmehaldja internetipoest.
Eelmise nädala algusest saab Külli Krooni ja tema sõbranna Piret Gailiti tehtud ehteid – kõrvarõngaid, prosse, kaela- ja käekeesid – näha ja osta Kohila raamatukogus.
„Tagasiside on olnud väga hea, teeme sinna ehteid juba juurde, sest esimesel päeval osteti näituselt ära kõik rukkilillekujulised kõrvarõngad,“ ütles ehtemeister.
Avalikke õpitubasid tal lähiajal plaanis ei ole, arhitektitöö kõrvalt ei jää selleks praegu aega.
„Aga kui on piisavalt nõudlikud soovijad, küll ma siis leian ka nende õpetamiseks aega,“ lubas Külli Kroon.

Eelmine artikkelSpordisündmuste toetamine Kuusalu vallas
Järgmine artikkelKolga matemaatikaõpetajale JAANA LAANPERELE meeldib ülesandeid lahendada