Külaelu võimalikkusest uues Anija vallas

1112

Kohalike omavalitsuste valimistest on nüüd mõned kuud möödas ja uus võimuliit Anijal hooga tegutsema hakanud. Valimisliidu Anija Ühendus esimene lubadus – konkursi teel uue vallavanema valimine – ka täidetud. Loodame, et Arvi Karotam saab olema meile asjalik ja hea vallavanem.

Uute koosseisudega on alustanud tööd ka erinevad komisjonid, kuhu kuuluvad nüüd suures osas teotahtelised inimesed, sooviga meie kõigi elu Anija vallas paremaks muuta. Näiteks uute funktsioonide ja nimega sotsiaal- ja kogukonnakomisjon on saanud endale muuhulgas konkreetse ülesande seista meie külaliikumiste ja kogukonna­ühenduste eest.

Täna tehakse seal ettevalmistusi külavanemate kogu loomiseks, mis oleks nõuandev organ vallavanema juures. Omalt poolt tehakse kõik, et aktiivsed inimesed meie vallas ühendada ja nende häält kuulda võtta otsuste tegemisel. Samas eeldab see nende aktiivsete inimeste olemasolu. Paraku on jätkuvalt valdav suhtumine, et ah küll keegi kusagil midagi teeb, mina teen alles siis häält, kui mul endal midagi pahasti on. Aeg oleks hakata aru saama, et kui me ise kaasa ei löö, siis ei lähe ka midagi paremaks.

Hea meel on tõdeda, et Voose küla eeskuju on nakatanud ka teisi paiku üle Eesti ja see koostegemise idee levib. Koos on alati lihtsam ja tulemuslikum, koos saavad tehtud paljud asjad, mida igaüks eraldi punnides kunagi ei saavutaks. Kui Voose rahvas omavahel täiesti vabatahtlikult koostööd ei teeks, poleks näiteks kunagi sündinud suure populaarsuse saavutanud Voose talispordipäevi, mis sel aastal leiavad aset 8. veebruaril ning kus on küladel ja seltsidel võimalik ennast tutvustada või otsida koostööpartnereid.

Üks konkreetne tööülesanne, mille olen vabatahtlikult enda vastutada võtnud, on Anija valla turismiarengukava koostamine, et ka külad elujõudu võiksid juurde saada. Eesmärk on luua Kõrvemaa turismipiirkond. Kaasame lähi­ajal kõik asjassepuutuvad organisatsioonid ja teenusepakkujad, et plaanid ja suunad paika panna. See eeldab aktiivset külaelu, kus on välja mõeldud ideed, kuidas turismi arendamine väikeettevõtlusele kaasa aitaks. Kui me Kõrvemaa turismipiirkonda ühiselt niiöelda müüma hakkame, tuleb see kasuks meile kõigile. Sõna „müük” ei tasu  häbeneda, peamegi ennast ja oma tööd suutma paremini müüa ja koos turismi arendamine annab selleks suurepärased võimalused. Peab vaid välja mõtlema, kuidas külalised meie juurde saada ja mida on neile pakkuda, et nõustuksid osa oma sissetulekust meile jätma.

Kutsun kõiki meie inimesi üles julgelt kaasa rääkima ja koostööd tegema ka vallavalitsusega. Olles ise volikogu praeguse koosseisu liige, saan julgelt kinnitada – ajad, kus teid vallamajast ilma lahenduseta tagasi saadeti, on nüüd möödas. Kuid samas oleks siiski tark ka ise organiseeruda, arutada kõige tähtsamad küsimused omavahel läbi, siis juba ühiste mõtete ja ideedega vallamajja tulla. Uskuge, kui te ise välja ei mõtle, kuidas elu meil paremaks muuta, siis ei tasu ka loota, et keegi teine seda teeb.

Eelmine artikkelKuusalu kooliolümpiamängud
Järgmine artikkelKas Loksa linn, Raasiku, Aegviidu ja Jõelähtme vald kaovad?