Korras supluskoht rõõmustab kehralasi

2674

Pahameelt valmistab asotsiaalne kontingent rannas.


Möödunud neljapäeval oli Kehra supluskohas kuuma ilma tõttu palju rahvast.

Kevadiste Teeme Ära talgute käigus tehti korda Kehra supluskoht Jägala jõe ääres. Randa toodi uut puhast liiva, ehitati puidust riidekabiin, mitu pinki ja prügikasti ning paigaldati ronimiskummid lastele. Maikuus avaldas Anija vallasekretär Annika Voosel kartust, kas uus puidust kabiin ja pingid jäetakse terveks. Seni neid lõhutud ei ole, kuid markeriga on seintele soditud. Sõnumitooja uuris, kuidas on elanikud rahul supluskoha uue väljanägemisega.

Neljapäeva, 30. juuni pärastlõunal, kui termomeeter kerkis üle 30 plusskraadi, oli supluskohas kümneid inimesi, kellest lõviosa moodustasid lapsed ja noored.

Kehra elanik Aleksandr Kusmin oli ujuma tulnud koos tütre Aljonaga. „Käime ikka ujumas, teisiti ju nende ilmadega ei saa,“ jutustas ta ning imestas kuuldes, et kabiinid-pingid-prügikastid valmistati Teeme Ära raames: „Kas see tehti talgutel korda? Hoopis teine asi ikka kui varem, pole ühtegi halba sõna öelda.“

Küsimusele, kas midagi võiks supluskohas teistmoodi olla, vastas ta, et rahvast on hirmus palju: „Aga palav on ju. Eks kõik tahavad ujuda.“

Enam kui nädalapäevad varem, kui ilm jahedam, oli rand peaaegu inimtühi. Kehra elanik Mai Luurmees oli suplema tulnud koos lapselapse Helen Luurmehega, kes oli pealinnast vanaemale külla sõitnud.

Mai Luurmees sõnas, et korda tehtud supluskoht on kena – varem asusid siin ainult vana ja katkine riietuskabiin ning üks pink. Eriti rõõmustas teda puhas liiv, mis oli randa toodud.

Supluskohas olid Helery Kiisel koos väikese tütre Hanna-Bret Pajusiga. Nendega oli kaasas Herman Hõrrak.

Helery Kiiselile meeldis eriti, et korrastatud rannas on mõeldud lastele. Enne ronimiskumme ei olnud.

„Tegelikult võiks lastele siin veel rohkem põnevat olla. Kiiged näiteks,“ arvas ta.

Korda tehtud supluskohal leidis ta ka miinuseid: „Mõnikord istub siin pinkidel asotsiaalne kontingent. Joovad õlut ja suitsetavad. Mulle ei meeldi, kui laste rannas selliseid asju tehakse.“ Ta arvas, et vaja oleks turvakaameraid, mis on Kehras mitmel pool välja pandud.

Mai Luurmees leidis, et ebameeldiv kontingent koguneb rannas õnneks siiski harvem kui kaugemal asuva staadioni juures või mõnes teises kohas jõe ääres.

Eelmine artikkelAnija mõisaköögis algasid ehitustööd
Järgmine artikkelTANEL PAABO käis Eesti Olümpiakomitee presidendi vastuvõtul