Kooriühingu aastapreemia nominendid

1161

Eesti Kooriühing avalikustas möödunud nädalal koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate nominendid. Kokku on kategooriaid 12 ja nominente 80. Nominentide seas on ka Kolga-Kuusalu kammerkoor ja koori president Ulvi Rand, koori äsja valminud plaat „Ma laulan suust ja südamest“ ning maestro Veljo Tormise sünnikodu omanikud Janne ja Andres Nurja.

Aasta koori preemia nominente on 16. Kolga-Kuusalu kammerkoori esitas aasta koori tiitli kandidaadiks Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus. Samale preemiale kandideerib ka Eesti meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor Kalev, kus laulavad poisid ka Loksalt, Kuu­salust vallast ja Kehrast.

Aasta korraldaja tiitli nominente on 8, nende seas ka MTÜ Veljo Tormise Kultuuriselts tegevjuht Ulvi Rand. Temagi kandidatuuri esitas Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus.

Aasta koori/orkestri plaadi tiitli 6 nominendi seas on Kolga-Kuusalu kammerkoori CD „Ma laulan suust ja südamest“. Esitas Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus.

Aasta toetaja kandidaate on 3, ka Tormise sünnikodu, Kuusalu vallas Aru külas asuva Kõrveaia talu omanikud Janne ja Andres Nurja. Perekond Nurja esitasid kandidaadiks Tiia-Ester Loitme, Olev Oja, Eesti Rahvusmeeskoor, Taavi Esko, Kolga-Kuusalu Kammerkoor, Ott Kask, Kuusalu pasunakoor, Veljo Tormise Fond, Kuusalu vallavalitsus, Veljo Tormise Kultuuriselts.

Tormise-Seltsi tegevjuht Ulvi Rand kommenteeris, et nominatsiooni saamine on väga suur tunnustus. Algatus tuli Harju maavalitsuse kultuuriosakonnast – sealt pakuti, et võiks esitada aastapreemiate kandidaadiks nii kammerkoori, uue plaadi ja ka teda, kui Kuusalu valla viimase aja mitme suurürituse ühe korraldaja.

„Soov ja algatus, et perekond Nurja tegevus Tormise sünnikodu taastamisel, säilitamisel ja hooldamisel üle-eestiliselt esile tõsta, neid tunnustada, tuli mitmelt poolt, ka Tiia-Ester Loitmelt ja kollektiividelt, kes suvel esinesid Kõrveaia talus kontserdil „Tormis Kõrveaial“. Koostasime Tormise-seltsiga esildise ja saime veel juurde väärikaid toetajaid,“ ütles Ulvi Rand.

Aasta koori/orkestrihelilooja preemia nominendiks on Eesti Kooriühing esitanud Kuusalu valla Kasispea-Vihasoo juurtega laulja Kadri Voorandi.

Laureaadid kuulutatakse välja laupäeval, 20. jaanuaril Estonia kontserdisaalis.