Koolide edetabelid riigi­eksamite tulemuste järgi

3402

SA Innove avalikustas riigieksamite tulemused ja koolide edetabeli panuse järgi.

Eelmisel teisipäeval, 18. oktoobril toimus Sa Innove pressikonverents, kus tutvustati 2016. aasta riigieksamite tulemusi ning esmakordselt ka gümnaasiumi panust õpilase edasijõudmisesse.
Haridus- ja teadusministeerium töötas välja uue metoodika, mille järgi uuriti gümnaasiumide panust õppeaasta lõpetanud lennu edasijõudmisse matemaatikas, eesti keeles ja eesti keeles teise keelena. Tulemuste põhjal jagati koolid viiesele skaalale (-2, -1, 0, 1, 2). Null näitab, et panus õpilase edasijõudmisse on ootuspärane. Sellest väiksem tulemus, et panus on ootusest madalam ja suurem tulemus, et panus oli oodatust suurem.
Postimees arvutas kolme aasta lennu panuste keskmise ja pani koolid edetabelisse selle alusel.
Selgus, et nii jõudis järjestuse etteotsa Loksa gümnaasium: panusesse matemaatikas jagab 10.-26. kohta, eesti keeles 3.-7. kohta ja eesti keeles teise keelena 1.-7. kohta.
Kuusalu keskkool jagab panuse poolest matemaatikas 106.-138. kohta, eesti keeles 8.-40. kohta.
Kehra gümnaasium jagab matemaatikas 163.-181. kohta, eesti keeles 53.-87. kohta ning eesti keeles teise keelena 18.-24. kohta.
Postimees reastas koolis ka eesti keele, laia matemaatika ja inglise keele riigieksamite keskmiste tulemuste järgi. Kuusalu keskkool on üldarvestuses 21., Loksa gümnaasium 36. ja Kehra gümnaasium 117. kohal.
Loksa gümnaasiumi õppealajuhataja Valvi Joaväli ütles, et tulemused olid üllatavad, kuid samas ka mõistetavad: „Eesti keele teise keelena riigieksami tegid viis õpilast, neist kolm lõpetasid gümnaasiumi medaliga, keskmine tulemus kujunes väga heaks. Ka eesti keele riigieksami tegid me õpilased hästi, nad olid motiveeritud ja püüdlikud, töötasid hoolega koos õpetaja Urve Toompuuga. Panus kujunes suureks ilmselt tänu sellele, et kolm aastat tagasi põhikooli lõpetanud vene klassi keskmised tulemused olid oluliselt nõrgemad, kui kujunesid neil, kes jäid gümnaasiumi ja õppisid kolm aastat koos eesti noortega.“
Kuusalu keskkooli õppealajuhataja Aili Kontus rääkis, et Postimehe edetabeli kõrge koht on rõõmustav: „Eesti keele eksami keskmise tulemusega oleme Harjumaa parimad, üldarvestuses 13. koht. Ka riigieksamite üldarvestuse 21. koht teeb rõõmu. Meil oli hea lend, võimekad ja motiveeritud noored. Õpetajad on tublid, teeme tööd. Inglise keele keskmiselt tulemuselt oleksime olnud veel kõrgemal kohal, kui oleks arvestatud punktide keskmist, mitte keeletasemete norme.“
Kehra gümnaasiumi direktor Kaido Kreintaal kommenteeris, et esialgu ei lähe Kehra koolil veel kõige paremini: „Gümnaasiumi võeti kõik vastu, valikut ei tehtud. Tänavune kümnes klass on juba vastu võetud katsetega, gümnaasiumi saavad positiivsete hinnetega õpilased. See annab lootust, et tulemused hakkavad minema paremaks.“

Eelmine artikkelMistra pingil Raasikul uus plaat
Järgmine artikkelKõrvemaale kavandatakse uut supluskohta