Kolga Kohal-olijatele Alveri-konkursi laureaaditiitel

1464

Parimaks meesnäitlejaks kuulutati INDREK PÕLDVER Kolga Kohal-olijatest.

Reedel ja laupäeval, 21. ja 22. novembril olid Jõgeva kultuurikeskuses MTÜ Tähetund ja Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja korraldatud luulepäevad, mis pühendatud poetess Betti Alverile. Tänavune teema oli „Monoloog Eesti ja maailma luulekeeles“. Osa võtsid keskkoolinoorte teatritrupid üle Eesti, kokku oli neid 22.

Traditsiooniliselt osalesid ka Kolga kooli näitetrupi Kohal-olijad noored, esitati õpetaja Terje Varuli luulelavastus „Piia ja Indrek“.
Lavastaja kommenteeris, et kasutas perekond Ehini luulet: Andres Ehini tõlkes Gregory Corso loomingut, Kristiina Ehini ja Ly Seppeli luuletusi: „Lavastus kõneleb meheleminekust ja naisevõtust; unelmate tüdrukust ja printsist valgel hobusel; meie ihadest ja hirmudest jah-sõna ütlemise ees – ühesõnaga elust enesest.“

Kolga lavastus sai ühe kolmest laureaaditiitlist. Peaosaline Indrek Põldver nimetati parimaks meesnäitlejaks. Teine peaosaline Piia Sandra Sandrak sai näitlejapreemia ning Kelli Latik eripreemia meeldejääva esinemise eest.

Terje Varul kiitis peaosatäitjate pühendumist: „Päris nii ei ole, et lähed kohale ja preemiad tulevad. Trupid, kes Jõgevale kogunevad, on teatriarmastajad ja tasemel. Noored tegid tööd pühendunult. Indrek Põldveriga olid eraldi proovid, ta süvenes põhjalikult. Teksti maht oli suur, kuid parafraseerides Tammsaaret – tee tööd, siis tuleb tulemus. Ma ei saa mainimata jätta, et kohal-olijad on üks hea mõnus seltskond ja nendega võib minna lausa maailma lõppu. Üksteisega arvestamine ja lõbusus on see, mis mulle nende juures kõige enam meeldib.“

Kohal-olijate trupis olid taustarollis ehk mängisid Mendelsoni marssi ja laulsid rahvalaule Meelika Riiberg, vahetusõpilane Tšehhist Viviana Ajmova, Ülo Pajutee, Liis Pajutee, Hardi Möller, Hardi Hinn, Henri Valdson, Kadri Ustav, Jonna Kubu, Merily Mikiver, Artur Treiberg, Johanna Lisette Viskar, Vimme Susi Varul, Siim Maran, Karl Renno Jänes, Liis Luik, Ingrit Oad, Kristina Mumm, Nikolai Treiberg, Robi Varul ja Gätriin Hobta.

Luulepäevad „Tähetund“ toimusid tänavu 21. korda, Kolga Kohal-olijad on osalenud aastast 1995, Grand Prix on saavutatud ühel korral, laureaadiks tuldud seitsmel korral. On saadud ka mitmeid näitleja- ja eripreemiaid.

Eelmine artikkelFalco Cupilt 4 medalit
Järgmine artikkelAdvendiaeg on alanud ja kuuskedel süüdati küünlad