Kolga karapil oli kivisilla sünnipäev, mütsi-, tšilli- ja koduõllevõistlus

1465
Karapi rongkäik algas Kolga lasteaia juurest ja lõppes rahvamaja kõrval peoplatsil.

Tänavu toimus karap Kolga Rahva Maja juures.

Kuusalu valla Kolga aleviku traditsiooniline pidu on toimunud tavaliselt mõisahoovis. Nüüd otsustasid korraldajad MTÜst Kolga Arendus teha peo rahvamaja juures ning panid peole nimeks Müts. Pidulisi kutsuti üles kandma vahvaid peakatteid, pidu algas mütsirongkäiguga  Kolga  lasteaia  juurest  rahvamaja  juurde  peoplatsile.
Platsil toimuvate tegevuste eest vastutas Maria Prääts, kes lausus, et peo teema oli tuua Kolga ja lähiümbruse rahvas kokku ühe mütsi alla. Žürii ning rahvas said valida piduliste hulgast parima peakatte. Võitjaid oli kaks – Sofia Rutiku lilledega kübaraga ning Veiko Kurg pika nokaga kuremütsiga.
Kokanduses sai mõõtu võtta tšilliroogade ja koduõlle võistlusel. Tšilliroa valmistajaid oli 5, rahva ja žürii pimetesti tulemused kattusid ning võitjaks kuulutati Janne Kerdo Tšilli con Kolga. Ka koduõllesid oli võistlustules 5 – kõik Uuri külast. Rahva lemmik oli Väino Veersalu tehtud õlu Kadakavirre, žüriile meeldis enim Anatoli Skipitise Blondiin. Žürii esimees oli õllemeister Ulvar Veldi Leesi külast.
Maria Prääts jäi rahule, et pidu õnnestus ning mütsiidee õigustas end, kuna oli näha palju peakatteid: „Rahul võib olla ka platsivalikuga. Mõisaõues on küll rohkem ruumi, kuid rahvamaja hoovis olid  kõik kompaktselt koos. Talgutega sai puhastatud kena looduslik nõgu,  võetud  maha  suured  puud ning tehtud küttepuudeks. Kolga rahvatantsijad kavatsevad seal järgmisel aastal oma sünnipäeva pidada.”
Ta lisas, et rahvamaja hoov pole siiski täiesti uus peopaik – seal toimus kunagi ka üks esimesi karapeid: „Kuna nüüd oli karapil kivisilla taasavamise 15. sünnipäev, oli sinna hea minna peoplatsilt üle tee, kuulata sillakontserti ning meenutada ajalugu.”
Silla taasavamise tähistamist koordineeris Janne Kerdo. Oli avatud  fotonäitus  silla  taastami-sest, laulis Kolga-Kuusalu kammerkoor, oli saksofonikontsert.
Kivisilla taastamise algatas rohkem kui 15 aastat tagasi Andres Heinver, töö telliti ASilt Restauraator-T. Esmalt tuli kivisilla alus puhastada, seejärel sild kindlustada, et sisse ei kukuks. Pärast toestamist likvideeriti varisemisoht, plommiti augud, lõpuks ehitati sild välja. Kolga kivisild on algselt ehitatud 19. sajandi alguses.
Seekordselt karapil oli Maria Präätsi sõnul sadakond osalejat – 17 kirbuturumüüjat, lisaks isetegevuslased ja külalised. Karapi laval käisid nii lauljad, tantsijad kui popkoor Hea Tuju Esmaspäev. Karapi­õhtu lõpetas simman Tõstamaa noortebändi Hark saatel.

Eelmine artikkelLoksa linn moodustas ühinemisläbirääkimisteks komisjoni
Järgmine artikkelRaasiku valla külarahad jagatud