Kolga ja Vihasoo koolis on Eesti meistrid kobujutsus

1111

Eesti Iaido Liidu korraldatud karikasarjas ja Eesti meistrivõistlustel sportkobujutsus võistlesid edukalt Kolga ja Vihasoo kooli õpilased.
Iaido on vana jaapani mõõgavõitluskunstidel põhinev ala, kus õpitakse samurai mõõka kiiresti tupest välja tõmbama ja efektiivselt kasutama. Sport kobujutsu on üks selle sportlik väljendus, kus võistlusrelvadena kasutatakse pehmeid mõõku või keppe.

VK Wadokan, kus treenivad ka Kuusalu valla lapsed,  pälvis oma õpilaste tulemuste eest kuue klubi hulgas tiitli „ Parim klubi“ ja suure karika. Võideti 4 Eesti meistritiitlit ning kokku saadi võistlustelt 24 medalit ja 11 karikat.

Eesti Iaido Liidu karikasarjas võitsid Kolga keskkooli lastest Linda Hallika 9-10aastaste ja Gätriin Hobta 13-15aastaste tüdrukute hulgas viimasel etapil kuldmedali, karikasarja kokkuvõttes esikohakarika ning kuldmedali Eesti meistri tiitli eest. 11-12aastaste poiste seas sai Sven Kadaste kolmandal etapil hõbemedali, karikasarja kokkuvõttes 2. koha. Ka 7-8aastaste poiste seas võistelnud Hendrik Hermandi sai viimasel etapil hõbemedali, kuid karikasarja kokkuvõttes oli 3. Sama vanuserühma tüdrukutest sai Laura Liisa Laas 3. etapi pronksmedali.

Vihasoo koolis on nüüd kaks uut Eesti meistrit. Lis Marii Undusk võitis 11-12aastastest tüdrukutest karikaetapi kuldmedali, sai karikasarja kokkvõttes esikoha ning tuli Eesti meistriks. Markus Krüsban saavutas 7-8aastaste poiste arvestuses karikaetapi kuldmedali ja Eesti meistritiitli, karikasarja kokkuvõttes oli 2. Karikavõistluste viimasel etapil ja ka kokkuvõttes sai 7-8aastaste tüdrukute seas hõbemedali Loona Mirt Sarv. 3. karikaetapi võitsid pronksmedali 7-8aastaste tüdrukute arvestuses Johanne Riina Kesküll ja sama vanuseklassi poistest Villem Kütt, Johanne Riina Kesküll sai ka kogu karikavõistlusel 3. koha.