KERT KRÜSBANILE Vihasoost rahvapillide võistumängimise peapreemia

3217

Võistumängimine toimus Eesti Pärimusmuusika Keskuses Viljandis, osales 46 noort rahvapillimängijat.

KERT KRÜSBAN on lõõtspilli mänginud üle 8 aasta.

Loksa keskkooli 9. klassi õpilane, 15aastane lõõtspillimängija Kert Krüsban võitis reedel, 25. aprillil koolinoortele korraldatud võistumängimisel peapreemia ja sai 100 eurot. Esitada tuli kaks eriilmelist pala, millest üks pidi olema esineja kodukandist või -maakonnast. Tema mängis Kuusalu lõõtspillimehelt Ain Lindvestilt kuuldud „Akordionivalsi“, teine pala oli Karl Kikkase plaadilt ning samuti kuulmise järgi õpitud.

Võistlejad olid jagatud pillimängustaaži järgi kolme vanusegruppi. Kert Krüsban pani end ainsana kirja staažikamate gruppi, mis oli 7 ja kauem rahvapilli mänginud noortele. Jaotus tehti ka pilligruppide põhjal: kandled, lõõtsalised, pärimusmuusika puhkpillid, näppepillid ja kõik muud pillid. Lõõtsamängijaid oli 4. Peapreemia sai ta koguvõistumängimise parima esinejana. 

Kert Krüsban on lõõtsalugudega esinenud alates 7. eluaastast, kui hakkas osalema ansamblis Lahemaa Rahwamuusikud. Oma õpetajateks nimetab ansambli juhti Viivi Voorandit ja Vihasoo lõõtspillimeest Raivo Nurmsalu.

Praegu mängib Kert Krüsban pillimeister Leo Raudsepa 1980. aastal valmistatud lõõtspilliga, mis on korda tehtud tänu Jüri Uppini stipendiumile. Selle sai Kert Krüsban aastal 2012 lõõtspillimuusika edendamiseks ja traditsioonide jätkamiseks.

Kert Krüsban on lõpetanud Loksa muusikakooli akordioni eriala, 2,5 aastat käis Tallinnas Otsa-koolis akordioni eriala ettevalmistusklassis. Seda, kus ta 10. klassis õppima hakkab, ei oska noormees praegu öelda.

Ta osaleb peale rahvamuusikaansambli veel Loksa koolibändis Rööm, kus on trummar. Haljala noortebändis MPS mängib akordioni. Vihasoo ansamblis VVV on laval lõõtsa, akordioni, basskitarriga, oleneb, kuidas vaja. Veel osaleb ta ansamblis Tallinna Lõõtsaklubi.

„Praegu on hea hooaeg, esinemisi on palju,“ lausus noor muusik.

Eelmine artikkelAnija vallas oli traditsiooniline jüriööjooks
Järgmine artikkelSotsiaalministri sõnum Valkla Kodus: kogukonda tuleb kaasata