Kehrasse pannakse riiete kogumise konteiner

2893

Sel nädalal toob MTÜ Riidepunkt konteineri, kuhu saab panna kasutatud riideid ja jalanõusid.

Valla keskkonnaspetsialist Evelin Kolbak ütles, et vallavalitsus avaldas selleks ise soovi, lähipäevil tuuakse Kehrasse MTÜ Riidepunkt konteiner, kuhu saab panna puhtad riided, jalatsid ja kodutekstiilid, näiteks kardinad, linad ja käterätikud, mida enam ei vajata, samuti kotid ja ka mänguasjad.
MTÜ Riidepunkt on heategevuslik organisatsioon. Konteinerisse kogutud esemed sorteeritakse, väärtuslikumad antakse varjupaikadele. Ülejäänud müüakse ja tulu jagatakse heategevusorganisatsioonidele.
Kehras on riidekonteiner kavas paigutada linna keskväljakule, Pääsukese kaupluse lähedusse, klaastaara konteineri kõrvale. Seda hakkab tühjendama Riidepunkt ise, nii sageli, kui on vaja.Vallavalitsus annab MTÜle teada, kui konteiner hakkab täis saama.
Riidepunkti konteinerid on väljas ka Tallinnas ja Viimsis, mõnel pool on kurdetud, et neisse on pandud ka olmeprügi. Evelin Kolbak soovib panna Anija  valla inimestele südamele, et riidekonteinerisse hakatakse viima vaid sinna mõeldud esemeid.
„Kortermajade või majade grupi juures paiknevatesse paberi- ja papikonteineritesse on Kehras paraku aeg-ajalt pandud ka olmejäätmeid. Sellisel juhul konteinerid kohale toonud ja tasuta tühjendavad organisatsioonid neid ei tühjenda ning oleme pidanud laskma need ära viia olmejäätmeid vedaval firmal. Seega on raisku läinud paljude inimeste töö paberi- ja papi muust prügist eraldi sorteerimisel,“ sõnas ta.
Keskkonnaspetsialist lisas, et mõned inimesed panevad ka suuri jäätmeid, näiteks mööblit, paberi ja papi kogumiskonteinerite taha ja ka seda sealt tootjavastutusorganisatsioonid ära ei vii: „Selline tegevus on ebaseaduslik. Paraku tehakse seda sageli pimeduse varjus, kui keegi ei näe, ning süüdlane jääb tuvastamata.“
Ta lisas – enamasti organiseerivad korteriühistud ise suuregabariidiliste jäätmete äravedu ning inimesed võiksid seni oodata oma mittevajaliku mööbli ja muu taolise äraviskamisega.

Eelmine artikkelLoksa ujula basseinide veest
Järgmine artikkelKuusalu perepäeval osalenuid ligi 250