Kehras oli paarikümneaastase vaheaja järel taas perespordipäev

2277

Neljapäeval, 1. mail Kehra spordihoones toimunud perespordipäeval punusid isad tütardele patse.

Kehra perespordipäeva võitja – perekond PLOOMPUU.

Sportliku perepäeva korraldaja, Kehra gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Piret Urmet rääkis, et perespordipäeva idee tuli koos Indrek Lillsoo ja Peep Kasega: „Kõik, kes me spordihoones töötame-käime, oleme pereinimesed. Seetõttu leidsime, et võiks koos lastega midagi ühiselt teha.“

Piret Urmet on kunagi korraldanud Kehras perespordipäeva koos Evi Laueriga, kuid see oli juba paarkümmend aastat tagasi, 1990ndatel. Sel korral aitas ülesandeid välja mõelda õpetaja Maire Normak, ideid andsid ka lapsed.

Eelmisel nädalal toimunud sportlikul perepäeval osales 9 võistkonda. Kuna mõnest perest ei saanud ema või isa osaleda, võis moodustada ka näiteks sugulaste või kahe isa ja kahe lapse võistkondi, oluline oli, et igas võistkonnas oleks kaks täiskasvanut ja kaks last.
Perepäeva kavas oli teatevõistlus ning neli töötuba, kus tuli samuti võistelda.

Teatevõistluses pidid isad punuma tütardele patsi ja emad lööma naela klotsi sisse, seejärel tuli laps viia kelguga lasteaeda – spordisaalis tähendas see vaibaga vedamist ning lastel tuli joosta kommide järele.

„Eks mõni ka käkerdas, aga kuidagimoodi said kõik mehed patsipunumisega hakkama,“ ütles Piret Urmet ning lisas, et ka emad olid naelalöömisel üsna tublid, kuigi mõni proovis seda lüüa oksakohta ning osa naelu löödi kõveraks.

Töötubadest kaks olid sportlikumad, ühes tuli hüpata hüppenööriga ja laduda klotsidest võimalikult kõrge torn, teises visata täpsusviskeid väravasse käsipalli ja saalihokilitriga, korvpalliga rõngasse ja tennispalliga ämbrisse. Ülejäänud kaks töötuba nõudsid mõttetööd ja eeldasid teadmisi. Ühes tuli kokku panna Eesti-teemaline pusle ning jätta väikese aja jooksul meelde võimalikult palju laual olnud asju. Teises töötoas tuli piltide põhjal ära arvata taimi, vihjeks olid antud lipikud taimede nimedega.

Perespordipäeva üldkokkuvõttes oli edukaim perekond Ploompuu: ema Riika Ploompuu, tütred Grethe-Johanna ja Brita Ploompuu ning õetütar Triine Viirmann. Teiseks tuli perekond Luks ja kolmandaks perekond Lillsoo. Võitjapere sai suure medali, kõigile osavõtjatele olid auhinnad Horizonilt ja A-Vorstilt.

Osalesid nii eesti kui vene pered

Piret Urmet jäi esimese perespordipäevaga rahule. Kuna suurt reklaami eelnevalt ei tehtud, oli 9 võistkonna osalemine tema arvates hea tulemus. Veel enam rõõmustas ta selle üle, et osa võttis kaks vene perekonda: „See oli meeldiv üllatus, sest vene pered ei võta just väga tihti üritustest osa. Ilmselt tõid nad kohale lapsed – mõlemas peres on üsna sportlikud lapsed, kes käivad trennides. Algul olid nende isad küll päris ehmunud, aga kui nägid, et sportlikus mõttes väga palju pingutama ei pea, olid rahul. Ehk viivad nad nüüd sõnumit vene kogukonda edasi ning järgmistel ettevõtmistel on vene peresid juba rohkem.“

Korraldaja arvas, et seekordne perepäev andis julgust seda läbi viia ka edaspidi.

Eelmine artikkelAnija vallas oli traditsiooniline jüriööjooks
Järgmine artikkelSotsiaalministri sõnum Valkla Kodus: kogukonda tuleb kaasata