Kehra võistkond tõusis koroonas Eesti karikavõistluste liidriks

746

Eesti koroona võistkondlike karikavõistluste teine etapp toimus Raasiku rahvamajas.

Võistlus viidi läbi paljudele koroonamängijatele harjumatute mõõtmetega laual. Nimelt on teisel etapil kasutusel rahvusvahelistel võistlustel kasutatav nö läti laud, mis on veidi väiksem, samas suuremate aukudega. Ehkki mäng tundub sellisel laual kergem,  on ka igal veal oluliselt suurem kaal ning reeglina panevad meistrid sellel laual veelgi stabiilsemalt oma paremuse maksma.

Avavoorudest asus koduseinte toel liidriks Peningi I võistkond, kuid enne lõppu tuli neil vastu võtta kaks nappi kaotust ning Kehra I võistkond mööda lasta. Kaotuseta ei jäänud seekord keegi, sest läti laual väga tugev Kehra I kaotas üllatavalt suurelt 3:7 põhiliselt eesti laual mängitavat koroonat harrastavale ning avaetapi järel liidrikohta hoidnud Ring I-le. Ring I kaotas omakorda nii Peningi I-le kui ka Tirtsu võistkonnale ning pidi seetõttu liidrikoha Kehra I võistkonnale loovutama.

Kehra I võistkond juhib kahe etapi kokkuvõttes täpselt 100 punktiga, 97 punkti on kogunud Ring I, 93 punkti Peningi I ja 92 punkti Raasiku-etapil 3. koha võitnud Tirtsu võistkond.

Ka mängijates järjestus laudadel oli väga tasavägine. Vaid Gerli Aver (Peningi I) ja meeste 3. laual Elmo Haav (Ring I) suutsid kaotuseta jäädes koguda 14 punkti ja oma laua kindlalt võita. Meeste I laual kogusid 13 punkti Allan Vaupere (Kehra) ja Janek Jaškov (Peningi I), koefitsient eelistas kogenud kehralast.
Meeste II laual kogusid 3 meest 10 ja 3 meest 9 punkti ning üllatavalt kindlat mängu näidanud Hardi Juksaar (Peningi II) teenis esikoha, talle järgnesid Kaupo Helm-Rosin (Kehra I) ja Gennadi Terri (Ring I). Meeste 3. laual järgnesid Elmo Haavale 12 punkti kogunud Leo Tagam (Ring III) ja 11 punktiga Ants Verk (Kehra I). Meeste 4. laual tegi meestele ninanipsu Andrea Uustulnd (Tirts), kes kogudes 13 punkti, edestas kõiki mehi. Meeste au päästis samal laual samuti kaotuseta jäädes Koit Paulus (Kehra II), kuid tema tüüris rohkem mänge viigisadamasse. Ka naiste laual olid laua parimate hulgas kehrakad, sest Gerli Averile järgnesid 13 punktiga Valve Nurmepuu (Kehra II) ja 11 punktiga Irina Kolk (Kehra I).

Eesti 2009. aasta edetabelis vahetus pärast võistlust liider. Ehkki nii Andrea Uustulnd kui ka Gerli Aver said lauavõidu eest võrdselt 35 punkti juurde, möödus Gerli Aver (616 punkti) Andrea Uustulndist (613 punkti). Meeste edetabelis hoiab praegu liidrikohta veel Kaupo Helm-Rosin 596 punktiga, kuid möödumisvõimalused on olemas veel 584 p kogunud Allan Vauperel, 584 punkti omaval Aleksander Michelisel (Peningi) ja 580 punkti kogunud Mihkel Lepistil (Tirts).

Eelmine artikkelMehele tungiti kallale
Järgmine artikkelRaasiku vallavanemaks valiti taas ANDRE SEPP