Kehra kool võõrustas nelja riigi noori

3397
Kehra noored DIANA SVATANENKO, LIILIAN OTS, MIHKEL PÕDER ja SILLE UUSTALU külalisõpilaste ootel.

4.-8. veebruarini olid Kehras Poola, Saksamaa, Portugali ja Belgia koolide noored.

Eelmisest õppeaastast osaleb Kehra gümnaasium koos Belgia, Saksamaa, Poola ja Portugali koolidega ühises Comeniuse projektis, mille raames on teiste riikide noored koos õpetajatega käinud Portugalis, Belgias ja Saksamaal, nüüd tuldi Eestisse. Kehras käis 17 õpilast, peamiselt gümnaasiumiõpilased ja 12 õpetajat.
Esimesel päeval tehti külalistele Kehra koolis ekskursioon ja tutvustati noortekeskust, õhtul anti kontsert, noori tervitasid Anija vallavanem Arvi Karotam ja Kehra kooli direktor Ivo Tupits. Teisel päeval sõideti Tallinnasse, noorteühingu TORE liikmed viisid vanalinnas läbi orienteerumismängu, seejärel külastati riigikogu ja Lennusadamat. Reedel sõitsid projektis osalejad Rakverre, käidi tarva kuju juures, külastati linnust ja spaad.
„Linnuses võlus külalisi, et see on nii ehedalt rekonstrueeritud ja et seal elavad loomad. Portugali lapsed olid vaimustatud lumest, nad nägid seda esimest korda, pidasime linnuses maha korraliku lumesõja,“ ütles Comeniuse projekti juht, Kehra kooli õpetaja Anna-Liisa Neumann.
Laupäeva hommikul toimus õpilastele Kehra mäng, mille koostas õpetaja Piret Urmet. Kaardi ja juhise abil tuli läbida erinevaid punkte. Õpetaja Anne Tanne tegi külalisõpetajatele koolis ekskursiooni.
„Nad olid väga üllatunud, et meil on kõik nii puhas. Eriti meeldisid neile tehnoloogia- ning kodunduse-käsitöö klass. Neil pidid klassid, kus õpilane saab ise midagi teha, olema haruldased,“ rääkis Anne Tanne.
Hiljem viidi noored Viru rappa. Matkajuhid olid Piret Urmet ja Sven Luks.
„Tagasisidelehtedelt selgus, et välisõpilastele jättis kõige imelisema mulje Eestis-käigust just rabaretk, seejärel lumi ja väga toredad inimesed neid vastuvõtnud peredes,“ jutustas Anne Tanne.
Raudoja kõrtsis pakuti Eesti rahvustoitu, kartulit ja kapsast verivorstiga, kamavahtu.
„Mõnele läks meie toit hästi peale, mõni jättis verivorsti juba nime pärast maitsmata,“ sõnas Anna-Liisa Neumann.
Lõpupeol tutvustasid noored oma riigi sümboolikat ja esitasid hümni, Eesti sümboleist rääkis Kehra kooli 11. klassi noormees Mihkel Põder, hümni laulis kooli koor. Esinesid peotantsijad ning kunstidekooli plaatpilliansambel. Õhtu lõppes diskoga.
„Noortel oli tugev seltsielu, igal õhtul kogunesid nad mõne võõrustava pere juurde. Suur tänu peredele, kes avasid välismaanoortele lahkelt oma koduuksed ja südamed. Oleme saanud peredelt tagasisidet, et ka neile oli see rikastav kogemus, nii keeleliselt kui kultuuriliselt,“  märkis  projektijuht.

Eelmine artikkelLoksa Aasta Noor on KATARINA ILVES
Järgmine artikkelHERKO SUNTS on Huntlociga ETV saates „Ajujaht“