Kehra kool osaleb Euroopa noorte giidide käsiraamatu koostamisel

1804

„Meie projekt on eriline, sest valmib suuresti kodutööna, mille tulemuseks on raamat,“ ütles Kehra gümnaasiumi õpetaja, Comeniuse projekti juht ANNA-LIISA NEUMANN.

8.-10 .oktoobrini olid Kehra gümnaasiumi õpilased Katrin Klemets, Jekaterina Kulik, Triin Kviljus, Lilian Ots ning Talis Lisakov koos õpetajate Liivi Siili ja Diana Pugatšovaga Belgias Antverpenis. Eelmisel aastal ühines Kehra kool Comeniuse projektiga, mille eesmärk on välja töötada Euroopa noorte giidinduse internetipõhine käsiraamat. Möödunud aastal alanud ja tuleva suveni kestvas projektis osalevad veel Portugali, Belgia, Poola ja Saksamaa koolid.
Eelmisel õppeaastal saadi kokku Portugalis, nüüd Belgias, novembris sõidetakse Saksamaale, veebruaris saadakse kokku Eestis, aprillis Poolas ning juunis pannakse raamat kokku.
Kehra koolis käib koos Comeniuse ring, mille tegevuses osalevad 7.-12 . klassi õpilased. Välisreisidele konkureerimiseks tuleb neil esitada eelnevalt eesti ja inglisekeelne motivatsioonikõne. Välismaal tuleb teistele oma riiki ja rahvast tutvustada. Belgiasse võtsid kehralased kaasa kaks muistendite põhjal tehtud koomiksit: „Koit ja Hämarik“ ning „Ülemiste vanake“, mida tuli kohapeal esitleda, ning ühe regilaulu.
Noorte giidide käsiraamatut koostatakse kodutööna, iga kool peab sinna tegema oma maad ja piirkonda iseloomustava osa. Kehra õpilased-õpetajad on pannud põhirõhu loodusele. Juba on valmis Kehrat ja kooli tutvustav film, tegemisel  on  video  Aegviidu  juures asuvast rabast, rattasõidust Kaunissaarde ja Aavojale ning muudest kodukandi kaunitest paikadest.
Belgias osalesid noored töötubades, tutvusid kohalike vaatamisväärsustega,  võistlesid tahvelarvutitega tänapäevases aardejahimängus. Õpilased ööbisid peredes ning kiitsid, et kõikjal võeti neid väga hästi vastu.
Samal ajal oli Kehra gümnaasiumis Belgia nädal. Toimus Belgia-teemaline viktoriin, hümni tõlkimise võistlus, näidati Belgia filme, joonistati pilte Belgia muinasjuttude põhjal.

Eelmine artikkelSõnumitooja 5. novembri lehes
Järgmine artikkelVõeti vastu Voose kõrtsi detailplaneering