Kehra käsipallimeeskond tuli 11. korda Eesti meistriks

1592
HC Kehra/Horizon Pulp & Paper võistkond sai peale karika ja medalite ka T-särgid kirjaga „Eesti meister käsipallis 2014“.

Pärast pühapäeval, 11. mail toimunud viimast finaalmängu said Kehra käsipallurid kodupubliku ees kaela Eesti meistrivõistluste kuldmedalid.

Kolme võiduni kestnud finaalseerias alistas HC Kehra/Horizon Pulp & Paper oma igipõlise rivaali Põlva Serviti 3:1.

Finaali kaks esimest mängu lõppesid Kehra võiduga. Kolmas mäng toimus nejapäeval, 8. mail Põlvas. Mäng oli tasavägine, Põlva meeskond võitis 26:25. Kehra meeskonna resultatiivseimana viskas Uku-Tanel Laast 8, Marko Slastinovski ja Jürgen Rooba kumbki 6 väravat.

Kehra peatreener Jüri Lepp kommenteeris,et niisugune võib olla vaid üks mäng tuhandest, kus lased endale ühe minutiga visata kolm väravat.

Pühapäeval, 11. mail toimus mäng Kehra puupüsti täis spordihoones – pealtvaatajaid oli umbes 400. Nagu ka eelmistes mängudes, läks algul juhtima Põlva meeskond. Poolaja keskel oli mäng viigiline ning peagi asus Kehra juhtima. Vaheajale mindi kodumeeskonna 14:11 eduseisus.

Teisel poolajal püsis 3punktiline vahe ning poolajal keskel kasvatas Kehra eduseisu lausa viiele väravale. Tasapisi hakkas Serviti vahet vähendama. Viimane mänguminut algas eduseisus 29:25 mäng lõppes tribüünidel rõkkava kodupubliku ees tulemusega 29:27. Kehra meestest oli taas suurim väravakütt Uku-Tanel Laast, kes viskas 11 väravat.

Pärast Põlva Serviti meeskonna autasustamist anti Kehra kaptenile Uku-Tanel Laastule võidukarikas ning Anija vallavanem Arvi Karotam riputas meestele kaela kuldmedalid. Tänavused Eesti meistrid on mängujuht ja kapten Uku-Tanel Laast, väravavahid Mikola Naum, Kristian Käbi, Aleksander Tund ja Mikk Aasmaa ning Laur Lantsev, Kaspar Lees, Rando-Juku Sirkas, Marko Slastinovski, Ergo Rohi, Kaimar Lees, Indrek Napsep, Jürgen Rooba, Viktor Skrypak, Indrek Normak, Maksim Meier, Kaupo Liiva ja Mihkel-Matteus Luik. Medalid riputati kaela ka meeskonna peatreener Jüri Lepale, treeneritele Indrek Lillsoole ja Risto Lepale, klubi esindajatele Rene Kaalole, Andre Rajule ja Priit Pajusele.

Eesti meistrivõistluste All-Star meeskonda valiti kaks Kehra käsipallurit – parima mängujuhina Uku-Tanel Laast ning parima joonemängijana leegionär Viktor Skrypak.

HC Kehra Fännklubi juhatuse esimees Paul Luškov tänas Serviti meeskonda šampanjaga ning rääkis kodumeeskonna kiituseks: „Kehra ei anna isegi siis alla, kui varumeeste pingil on vaid kaks-kolm meest.“

Meistritiitel oli hooaja põhieesmärk

Kehra peatreener Jüri Lepp rääkis samal õhtul ETV spordisaates, et hooaja keskel sai selgeks –  meeskonna pink on tänavu niivõrd lühike, et tippvorm tuleb ajastada Eesti meistrivõistluste play-off mängudeks: „Seetõttu lasime Balti Liigal minna. Ja nagu tulemus näitas, olime õigel ajal päris heas hoos.“

11 korda Kehra meeskonna Eesti meistritiitlile viinud treener ütles, et ei mäleta ühestki varasemast finaalist sellist pinget, kus üheski mängus ei olnud paar minutit enne lõppu selge, kes võidab. Niisuguste mängude puhul loevad tema sõnul ka pinged – enne finaali oli kindel võidusoosik Põlva Serviti, seetõttu polnud Kehra meestel favoriidikoormat.

Väravavaht Mikola Naum ütles, et võidu tõi suur tahtmine: „Võit tuli raskelt, kuid me andsime endast maksimumi. Iga meie mees tahtis seda võitu väga.“

Eelmine artikkelLoksa ja Kolga noorkotkad- kodutütred luureretkel edukad
Järgmine artikkelPikavere kool valmistub 145. sünnipäevaks