Kehra gümnaasiumi peahoone avati nüüd ka pidulikult

4286

Koolimaja renoveerimine läks kokku maksma 1 830 371 eurot, millest 981 813 eurot andis riik ja 848 558 eurot lisas Anija vald.

Reedel, 8. veebruaril kell 13 avati pidulikult juba rohkem kui kuu aega töös olnud ning täielikult renoveeritud Kehra gümnaasiumi peahoone.

Tseremooniat juhtis abivallavanem Urmo Sitsi. Linti lõikasid Kehra gümnaasiumi direktor Ivo Tupits, Anija vallavolikogu esimees Jaan Oruaas, Harju maavalitsuse haridus- ja sotsiaal­osakonna haridus- ja kultuuritalituse juhataja Riin Kivinurm ning ehitusfirma AS Parmeron esindajana projektijuht Martin Puhm.

Linti posti külge sidudes teatas Urmo Sitsi, et kõnnime originaalparketil, mis on pärit aastast 1961 ehk ajast, kui koolimaja  ehitati. Abivallavanem oli koolimaja remondiga seotud kogu eelmise aasta, tööd algasid mullu 12. märtsil, valmis maja anti tellijale, Anija
vallavalitsusele, üle 29. novembril.

Enne kapitaalremonti tegeleti aastaid koolimaja parandustöödega. Aastatel 1997-1998 vahetati ära katus, 2000. aastal ka aknad, aastal 2003 kütte- ja elektrisüsteem.

Küsimuse peale, et kas tulemus meeldib, vastas Urmo Sitsi: „Mõne asjaga pole ikka rahul, aga need on pisiasjad ning tuleb edaspidi lahendada.“

Lindilõikamise tseremoonial ütles koolidirektor Ivo Tupits: „Uskuge või mitte, mitut paberit olen pidanud uues majas viimase kahe kuu jooksul põrandalt korjama – kolm tükki. Järelikult on valla kulutus väärt, lapsed oskavad seda hoida ja hinnata.“

Vallavolikogu esimees Jaan Oruaas õnnitles direktorit ja kooli: „Loodame, et ilusa maja välimusega tuleb palju ilusat sisu ka õppimises ja õpetamises.“

Kehra gümnaasiumi renoveerimisprojekti rahastati riiklikust KOIT kavast – kohalike omavalitsuste investeeringutoetuse meetmest „Kohalike avalike teenuste arendamine“. Ehitushanke korraldas Vealeidja OÜ, sama firma kirjutas rahataotlusprojekti EASile ja andis aru raha kasutamise kohta.

Renoveerimistööde projekti koostas OÜ Esplan. Projekti juhtis Peet Põder, kes oli avamisel koos OÜ Esplan juhi Priit Pääsoga.

Ehitajateks valiti AS Parmeron ja TREV-2 Ehituse OÜ, kelle töömehed tegid sisetöid, sokleid ja trasse. Fassaadi renoveeris Filkester OÜ. Võimla põrandakatte ja saali inventari paigaldas OÜ Stigmar.

Projekteerimisele kulus 37 940, ehitustööde peale 1 703 784 eurot, mööbli ja inventari jaoks 79 218 eurot ning spordiinventarile kokku 9 429 eurot.

Urmo Sitsi viis pärast lindi läbilõikamist rahva ringkäigule. Ekskursiooni alustati keldrikorruselt, kus kunagi asusid lasketiir ja maadlussaal ning raudsed boksid riietehoiu jaoks. Praegu on garderoobis igal õpilasel personaalne kapp.

Urmo Sitsi sõnul on kõige populaarsem kodunduse ja käsitöö klass, sellest räägivad nii tüdrukud kui poisid. Klassis on kaas­aegne mitmete võimalustega köögiosa ja 12 õmblemiskohta. Vaadati veel Kehra käsipalli algusaastate kasvulava ehk spordisaali, füüsika-, kunsti-, keemia-, arvuti- ja muusikaklassi.

Kui ringkäik tehtud, paluti külalised aulasse, kus algklasside lapsed laulsid õpetaja Liivi Küti juhatusel, klaveril saatis Tiina Kulli. 8. klassi noormees Deniss Markin esitas Ain Kaalepi luuletuse „Sõber, kui ehitad maja“, teda juhendab õpetaja Anne Tammaru.

Ja oligi aeg külaliste tervitusteks. Lillede asemel kingiti toataimi, valdavalt palme. Tervitamas olid esindajad Jõelähtme vallast Kostivere ja Neeme koolist, Raasikult, Aegviidust, Aruküla ja Pikavere põhikoolist, Aruküla waldorfkoolist, Kose ja Kuusalu vallast. Paljud tõdesid, et on pisut kadedad.

Kooli vilistlane ja praegune õppealajuhataja Oru põhikoolis Kaja Sarapuu küsis, kuhu on koolimajast kadunud Eduard Viiralti repro „Tiiger“, mille all pidid lapsed oma kelmuste pärast seisma. Ivo Tupits  ütles, et küll nad selle „Tiigri“ ka üles otsivad.

Aegviidu vallavolikogu esimees ja Eesti Olümpiakomitee asepresident Toomas Tõnise kinkis 2012. aasta meenemündi sõnadega: „Et neid õnnelikke kaheteistkümnendaid veel palju tuleks õnnelikule koolile!“ Ta avaldas ka lootust, et Kehra gümnaasiumist tuleks ikka noori ja tugevaid sportlasi.

Õnnitlussõnade järel jagas Anija vallavanem Tiit Tammaru tänukirju ehitajatele, projekteerijatele, omanikujärelevalvele, projektijuhile, Harju maavalitsuse esindajale, direktor Ivo Tupitsale, direktori asetäitjale Ülle Sirkasele, vallavalitsuse ehitusspetsialistile Viljo Leisile ja abivallavanemale Urmo Sitsile.

Tiit Tammaru tõdes, et täna me veel ei tea, kas Kehra kool jätkab gümnaasiumina, ent Ivo Tupits sõnas, et usub, kõik eeldused on selleks täiesti olemas, olgu tegu õpetajate kaadri või suurepärase töökeskkonnaga.

Eelmine artikkelKehras rünnati inimesi
Järgmine artikkelRaudoja kõrts ja MTÜ Tuulekell olid esmakordselt turismimessil