Kehra ansamblile võit Harju festivalil

1849

Harjumaa koolinoorte vokaalansamblite festivalil valiti paremate hulka kolm Kehra kunstidekooli Heli Laulustuudio ansamblit ning ka Pikavere kooli poisteansambel.

Reedel, 14. novembril Saue valla kultuurikeskuses toimunud tänavune Harjumaa koolinoorte vokaalansamblite võistlus toimus viies vanusegrupis. Igas ansamblis pidi olema vähemalt 3 liiget, maksimaalne arv oli 12. Võistluseks tuli ette valmistada kaks laulu, vanematel vanusegruppidel üks soovitavalt a capella.
Ansambleid hindas 3liikmeline žürii: helilooja ja koorijuht Toomas Voll, Eesti Kontserdi muusikaosakonna toimetaja Signe Kiis ja Põltsamaa kultuurikeskuse endine kauaaegne juhataja Irja Targama.
1.-3. klassi õpilaste hulgas saavutas esikoha Kehra kunstidekooli Heli Laulustuudio ansambel, kus laulsid 1. klassi õpilased Hendrik Lillsoo, Anet Hannus, Carmen Maria Roosi, Katriin Elisabet Luukas, Mirjam Pikkel, Lenna Lii Kuuskla ja 2. klassi õpilane Mirtel Maria Rulli. Nad esitasid festivalil kaks Riine Pajusaare laulu – „Laul peab kõlama“ ja „Jääpurikas“.
2. koha sai Pikavere lasteaia-algkooli poiste ansambel: Tarmo Luur, Kevin Kais ja Kristan Fjodorov, kõlaplaate mängis Kert Taur. Nemad esitasid laulud „Jõuluõhtul“ ja „Ranitsakandja“.
4.-5. klassi ansamblite esikoht läks Tabasalu ühisgümnaasiumile, 2. koha sai Kehra kunstidekooli Heli Laulustuudio 2.-4. klassi ansambel, mille koosseisus laulsid Carmen Kaalo, Ada Laande, Lisett Hansen, Rael Pikkel, Laureen Ots, Marta Kruusalu ja Alissa Kutšumova. Nemad esitasid laulud „Millest koosneb muusika“ ning „Äiu, tudu, karupoega“. Selles vanuserühmas osales ka Kuusalu keskkooli poisteansambel, mida juhendab Taavi Esko.
Auhinnalise 2. koha sai Kehra kunstidekooli Heli Laulustuudio veel 8.-9. klassi ansamblite seas. Esikoha võitis Rae huvikooli neidudeansambel. Teiseks tulnud Kehra 6.-9. klassi laste ansamblis laulsid Merili Kütt, Getter Mägi, Ane Laande, Liilian Ots, Heete Kuuskla ja Diana Leoke-Bosenko. Esitati laulud „Muinasjutumaale“ ja „Sa südames nüüd pane“.
Kehra kunstidekooli Heli Laulustuudio kõigi kolme ansambli juhendaja Heli Karu ütles, auhinnalisi kohti on saadud ka varem, kuid nii edukalt, et koguni 3 ansamblit on oma vanuserühmas kahe parema hulgas, ei ole seni läinud. Samas pole varasematel aastatel ka nii palju tema juhendatud ansambleid festivalil osalenud.
„Nüüdseks on laulustuudios kujunenud väga stabiilsed koosseisud, seetõttu sain välja minna lausa kolme ansambliga,“ sõnas ta.
Heli Karu lisas: „Minu õpilaste edu saladus on kindlasti töökus, andekus, kuid ka sobiva repertuaarivalik, et lauljad saaksid olla loomulikud, vabad ja laulmisest rõõmu tunda.“
Pikavere kooli poisteansambli juhendaja Külli Ovir sai žüriilt parimale juhendajale mõeldud eri­preemia. Tema oli võistlusel kokku 4 ansambliga – peale Pikavere poiste veel kolme ansambliga Rae huvialakeskusest.
„Pikavere lastega käisime võistlemas esimest korda. Nad on tublid ja vahvad poisid, oleme nendega kolm aastat teinud lauluringi, esinenud kooliüritustel. Nii head tulemust ei julgenud loota, ehk oli õige lauluvalik, nad jäid silma ka oma ehedusega,“ rääkis ta.
Külli Ovir tõdes, et õpetajale tähendab õpilastega konkurssidel osalemine  lisatööd ning edukaks esinemiseks on vaja järjepidevat tööd: „Paljud koolid üldse ei osalegi. Aga minu meelest on huvitav vaadata-kuulata ka teisi, seal oli palju põnevaid esitusi.“

Eelmine artikkelRaasiku ettevõtjad kutsutakse vallakodaniku kampaaniasse
Järgmine artikkelRaasiku vallavolikogus uus liige