KALJU TIIGI V mälestusvõistlusel võitis Tirts

1237

Eesti kaasaegse koroonamängu reeglite koostaja 70. sünniaastapäeval toimunud turniiril olid varalahkunud sporditegelast tulnud mälestama 13 võistkonda. Kuna tema ampluaasse kuulusid nii üksik-, paaris- kui ka segapaarismäng, siis koosnes ka võistkondadevaheline kohtumine kõigist mänguliikidest. Mängimiseks lubas lahkelt avarat ja sooja spordisaali kasutada Vaida põhikool ning rahaliselt abistas Harju Kultuurkapitali ekspertgrupp, tänu kellele oli auhinnalaud rikkalik nii võistkondadele kui ka oma mängulaudade parimatele ning kohale sai transporditud mängimiseks piisavalt võistluslaudu.

Avavoorudes oli üllatuslikke tulemusi, kuid hilisem esikolmik võttis sisse lõpliku paremusjärjestuse 4. vooru järel. Juhtima asus Tirts Sakust (võistkonnas Urmas Mererand, Margus Saareoja, Mihkel Lepist ja Andrea Uustulnd) 33 punktiga ning punktiste vahedega järgnesid Kehra I (võistkonnas Allan Vaupere, Kaupo Helm-Rosin, Olav Karu ja Irina Kolk) ja Peningi I (Aleksander Michelis, Guido Trees, Gedi ja Gerli Aver) võistkond.

Kogu mängupäeva viibis kohal ka koroonakorüfee lesk Edda-Mare Tiik ning tal jätkus kiidusõnu mängijatele mõnusa õhkkonna eest. Edda-Mare Tiik lubas ka ise pensionipõlves kii haarata ning Kalju Tiigi memuaaride korrastamise kõrval koroonamänguga lähemat tutvust teha. Kalju Tiigi tütar Reele Remmelkoor lõi teist aastat järjest kaasa Vaida võistkonnas ning aastaga oli algajast koroonamängijast saanud võistkonnale tugev toetaja.

Eelmine artikkelKolga katlamaja avarii sulges päevaks kooli
Järgmine artikkelKolgaküla koosolek – Lahemaal tuleb kaitsta ka inimest