KALEV VILLEM Igaverest esitles oma muusikat Tallinna kultuuriklubi laval

1965
Muusika, helitehniku amet, sport saadavad KALEV VILLEMIT ka Tallinnas õppides, lisaks on tulnud võimalus kätt proovida treeneri, ettevõtja ja sooloartistina.

Räpparikarjääri alustanud KALEV VILLEMI singel kogus internetis paari päevaga üle 400 kuulaja.

Eesti noortemeister judos, helitehnik, Aruküla noortebändi endine kitarrist Kalev Villem, kes õpib Tallinna 21. keskkooli 11. klassis, on pärast Aruküla põhikooli lõpetamist leidnud endale lisaks uusi tegevusalasid. Ta on rulasid tootva õpilasfirma Montem liige, oma kooli muusika- ja helitehnik, laulab kooli kooris, on Harku vallas Alasniidu lasteaias judotreener, Harjumaa noorte puhkpilliorkestri mängija, kuid kõige rohkem tuksub noormehe süda tema sõnul räpimuusikale – esimene ülesastumine oli kultuuriklubis Kelm, kus ta räppis oma tehtud riime ligi sajaliikmelisele publikule.
„Kuigi mul on lavakogemust, oli see ikkagi veidi hirmus kogemus. Pinge kasvas aga postiivseks emotsiooniks. Õnneks tundus, et korraldajatele ja rahvale meeldis, sõbrad-tuttavad kiitsid,” lausus Kalev Villem.
Räppimisega hakkas Kalev Villem tegelema 2015. aasta augustis: „Tahtmine oli küll juba aastaid varem. Kuulasin Eminemi loomingut ja seal oli stuudiosteen, mis andis mulle märku, et just seda soovingi teha.”
Taustamuusikat otsib ta netist, kirjutab sõnad ning räpib need sisse. Lood riputab ta üles Soundcloudi ja Youtube’i. Loole „Naeratuse taga” tegi muusika üks Tartu produtsent, kes leidis Kalev Villemi netist üles.
Möödunud aastal osales ta Kanal 2 ja räppari Suure Papa korraldatud räpparite võistluslahingul, kus ta ühe niiöelda lahingu ka võitis. Pärast seda võttis temaga ühendust noor räppar Silver Nõukas, kellega hakkas koostöö klappima ja valmis lugu „Elu privileeg”. Esinema mindi kultuuriklubi Kelm vabale lavale.
Räpimuusikas meeldib talle, et ühe looga on võimalik öelda väga palju, tekstile on ruumi rohkem: „Ma ei pea end ka eriti heaks lauljaks, seega tundus räppimine sobivaim variant. Õpin praegu laulma koolikooris.”

Toob räpparid pildile
Poolteist aastat tagasi oli tal sahtlisse kogunenud 7 lugu ning ta otsustas need salvestada: „Võtan sageli eeskuju teistest artistidest, võtan nendelt idee, kasutan seda kuidagi omamoodi. Lugude tekstid sünnivad üsna kergesti, kui keegi ütleb mõne sõna, sünnib mul sellest terve lugu.”
Lugusid katsetab ta esmalt oma sõprade peal: „Postitan Facebooki VKonmajas nime all ja ootan tagasisidet. Kui neile meeldib, julgen tuua loo avalikkuse ette. Üks singel sai paari päevaga üle neljasaja vaataja, see on küll tubli tulemus, kuid tunnen, et turunduse pool on veel veidi nõrk.”
Räpimuusika loomisega soovib ta ka edaspidi tegeleda: „Tahan luua teistele noortele võimalusi oma loominguga välja tulla. Räpparid ei ole Eesti muusikas eriti pildis, tahaks seda muuta, et nad oleks märgatud ja austatud.”
Bänditegemist noor räppar ei igatse: „Kitarr on praegu kotti jäänud. Küll aga püüan jõuda Harju puhkpilliorkestri proovidesse, olen seal trombooni mänginud juba viis-kuus aastat.”
Muusika sees on ta ka 21. kooli üritustel, kus on helipuldi taga. Raasiku valla üritustel selgeks õpitud amet hakkas talle meeldima: „Tuleb tunnistada, et neid üritusi on väga palju, aga püüan hakkama saada.”
Judotreeningutes võttis ta võistlemises aasta vabaks: „11. klass on raske ning päevad pikad. Trennis käin endiselt, kuid keskendun Alasniidu lasteaia laste treenimisele, käin seal kaks korda nädalas ning olen väga rahul, lapsed on küll lärmakad, kuid heasüdamlikud.”
Ta lausus, et on väga huvitatud ka majandusest, mis oli 21. kooli valimisel üks valikukriteeriume. 11. klassis oli valida, kas teha uurimistöö või õpilasfirma. Kalev Villem otsustas sõpradega, et teevad firma ja toodavad longboarde ehk rulade laudu. Toodangut on käidud müümas Tartus laadal.
„Lauad teeme kooli töökojas käsitsi. Pressime õige kuju, lõikame välja ja värvime. Praegu talvel eriti nõudlust ei ole, kuid kevade poole läheb ilmselt tihedamaks tööks,” rääkis ta.
Ettevõtjana soovib ta jätkata ka pärast õpilasfirma lõpetamist: „Koostöö õpetas, et on konarusi, kuid need tuleb siledaks lihvida. Soovin tulevikus olla pigem ettevõtja, luua töökohti teistele. Näis, mis pärast kooli lõpetamist saab, käin kaitseväes ära ning vaatan edasi. Kui leian midagi, mida teha tahan, lendan peale.”

Eelmine artikkelKuusalu valla kroonikafilmide tootja
Järgmine artikkelKuidas Kuusalu vana pastoraati taas üles ehitada?