Kalesi põlengu ohvrite heaks on annetatud 286 eurot

2083
ÕNNELA METSAORG ja KARIN MÖLLITS sorteerisid nädala jooksul kuhjade viisi riideid.

Teisipäeval ja kolmapäeval jagati annetustest üle jäänud riided teistele abivajajatele.

Ülemöödunud nädalal põles Kalesi külas korterelamu, mille tagajärjel jäi peavarjuta 14 inimest, nende hulgas üks suurpere. Möödunud nädalal võtsid Raasiku valla sotsiaaltöötajad vastu abipakke, et varustada Kalesi inimesi riiete, kodumasinate ja mööbliga. Riideid kogunes nii palju, et selle nädala alguses jagati ülejäänu Raasiku vallamaja esimese korruse fuajees ja pikas koridoris teistele vallas elavatele abivajajatele.

Karin Möllits, Anu Nõlve ja Õnnela Metsaorg veetsid kogu eelmise nädala hiliste õhtutundideni vallamajas riideid sorteerides.

„Pakke toodi ka nädalavahetusel. Telefonid on pidevalt helisenud. Nüüd ütleme juba, et enam ei ole vaja juurde tuua, sest abivajajad on vajalikud asjad kätte saanud,“ rääkis Raasiku valla sotsiaaltöö spetsialist Karin Möllits nädala lõpus.

Möödunud nädalal toodi ka puuduolevad narid ja madratsid. Iga leibkond sai televiisori ja mikrouuni ning teisi kodumasinaid. Tallinna kohvik Musi toetas kommidega ning arvuti monitoridega.

Praegu saab Kalesi põlengu ohvrite heaks teha veel rahalisi annetusi vallavalitsuse avatud pangakontole. Arve on avatud alates 23. augustist, esmaspäevase seisuga oli arvele laekunud 286 eurot kokku 11 annetajalt.

„Me ei ole täpselt kokku leppinud kaua kontot avatuna hoiame. Vallavalitsus toetas omalt poolt kolme kannatanut 300 euroga,“ ütles vallavanem Aare Ets.

Õnnela Metsaorg lisas, et kui kellelgi on Arukülas 1-2 toalist korterit välja üürimiseks, siis võib sellest vallavalitsusele teada anda: „Põlengu ohvrite seas on kaks noort inimest, kes mõlemad töötavad ja sooviksid üürida korterit, aga pakkumisi eriti ei ole.“

Eelmine artikkelTulekahju eelnevalt põlenud majas
Järgmine artikkelElektroonikajäätmete käitleja WEEREC laiendab Kiius tootmist