KADRI USTAV edukas karate olümpiaadil Riias

1353

16.-17. märtsil oli Läti pealinnas Riias Balti võitluskunstide olümpiaad. Osales üle neljasaja karateharrastaja-sportlase kuuest riigist. Lisaks klassikalisele WKF reeglitele katale ja kumitele oli olümpiaadil kavas palju pika ajalooga traditsionaalset võitluskunsti.

Karate võitlusrelvi võib jagada kaheks. Sõduri-samurai relvad (mõõk, oda, vibu jne) ja talupoja-lihtrahva igapäevased töövahendid (kepp, koot, riisi istutustokk jne). Nende töövahendite-relvadega pidi lihtrahvas kaitsma end ja perekonda varaste, röövlite ja teiste sissetungijate eest. Täiuseni arenes võitlustehnika, kui lihtrahval oli keelatud kanda relva.

Tublilt omandab neid võitluskunste Kolga keskkooli õpilane Kadri Ustav Tammistu külast. Pika kepi (bo) katas saavutas ta teise koha. Vabalt valitud võitluskunstide relvades (kobudo) võistles Kadri Ustav lehviku ja juuksenõelaga ning saavutas esikoha teist aastat järjest. Klassikalises katas (võitlus nähtamatu vastasega) sai 16aastaste neidude seas teise koha.

Kadri Ustav treenib ja ka õpetab karate võitluskunste Kuusalu Karate Koolis oma isa Taavi Ustavi  juhendusel.

Esmakordselt, eriloaga, lubati Kadri Ustav laupäeval, 23. märtsil osaleda Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel, kus ta saavutas neljanda koha.