Jõulukuuse toomine sel aastal riigimetsast veelgi lihtsam

1101

Tänavu pakub RMK omal käel riigimetsast jõulukuuse toojaile 135 kuusekohta üle Eesti. Kuuse eest saab tasuda mobiilimaksega, ülekandega internetipangas ja kohapeal.

„Tegime sel aastal jõulupuu leidmise võimalikult lihtsaks: koduleheküljel on valida 135 kuusekohta, mille koordinaatidel klikkides avaneb üldkasutatav kaardirakendus, see aitab ka sõiduteekonda planeerida,“ selgitas RMK metsakasvatuse peaspetsialist Toomas Väät. „Kõik need, kes on endale sobiva jõulupuu ka varem riigimetsast toonud või teavad kindlaid kohti, kust puu võtta võib, saavad kuuse tuua ka mujalt. Selleks tuleb veenduda, et valitud koht asub riigimetsas ning seal pole looduskaitselisi piiranguid.“

16.-22. detsembrini korraldatakse seitsmes kohas üle Eesti ka juhendatud kuuseretki, metsaminekule eelneb loodushariduslik lühiprogramm. Sobivad paigad jõulupuu leidmiseks on RMK spetsialistid eelnevalt välja otsinud, osalejatele jääb maksmise, puu valimise, saagimise ning kojuviimise rõõm.

Ühe- kuni kolmemeetriste kuuskede hinnad jäävad 3 ja 13 euro vahele. RMK juhib tähelepanu, et looduskeskuste ja kontorite juures ei müüda raiutud kuuski, seega peab kuuseretkele tulijal olema kaasas enda saag. Samuti vastutab igaüks ise oma kuuse äraviimise eest.

Jõulukuuski tohib riigimetsas raiuda vaid sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada – teede ja kraavide servadest, elektriliinide alt ja metsasihtidelt.
Metsanoorendikest ja kultuuridest, kuhu nad on istutatud või neist loodetakse saada tulevikupuid, on kuuskede varumine metsaomaniku huvide põhjendamatu kahjustamine, see on seaduserikkumine ning karistatav.

Lisainfo ja registreerimine kuuseretkedele internetiaadressil www.rmk.ee/kuuseke, küsimusi aitab lahendada kuuseabi telefon 676 7532 või e-posti aadress kuuseke@rmk.ee.

Lähimad juhendatud kuuse­retked on Aegviidus ja Oan­dul.

Eelmine artikkelAvastati vargused Raasiku alevikus
Järgmine artikkelKolga muuseum kutsub piparkooginäitusele