Jalgpallur ERGO TEINO harjutab Arukülas treeneritööd

2306
Aruküla noori hakkab treenimaJokeri väravakütt ERGO TEINO.

Raasiku Joker korraldas 15. septembril esimese trenni Arukülas.

Aruküla noored on sotsiaalmeedias aeg-ajalt maininud, et tahaks kodualevikus jalgpalli mängida, aga pole võimalust. Tõsisemad jalg­pallihuvilised on sõitnud aastaid igal nädalal mitu korda auto või rongiga Arukülast Raasikule, kus valla uhkeimal staadionil treenib esiliiga B-s mängiv Raasiku Joker.
Alates möödunud nädalast, 15. septembrist saavad noored mängida Jokeri nime all ka Arukülas – jalgpallur, Jokeri poolkaitsja Ergo Teino otsustas võtta jalgpallihuvilised enda hoole alla. Septembrikuu proovitrennid on tasuta, esimesele kohtumisele Aruküla põhikooli saali tuli 24 noormeest, teise trenni 26.
Arukülas toimusid varem Harju jalgpalliklubi trennid, kuid käesolevast aastast neid kooliõpilastele pole, küll aga lasteaialastele.
Ergo Teino elab Arukülas, mänginud Jokeris 2013. aastast, enne seda teistes klubides. Ta sõnab, et just Joker on ideaalne klubi, millega esindada oma kodukohta.
Koos temaga mängib praegu Jokeris kuus Arukülast pärit noormeest, ülejäänud Raasikult. Mõned mängijad on kolinud küll Tallinnasse, kuid käivad samuti Raasikule trenni.
Treeneritööd on ta teinud ka varem – oli pool hooaega treener Raasiku Valla FC IV liiga meeskonnal: „Alustan treeneripaberite vormistamist, et pakkuda võimalikult kvaliteetseid trenne.”
Ergo Teino lausus, et Joker on juba kaua aega soovinud Raasiku vallas laieneda, et pakkuda noortele võimalust spordimiseks ning kasvatada järgmisi põlvkondi ka klubi jaoks: „Siiani ei võtnud keegi Aruküla trenne enda peale. Mul tekkis aega ja tahtmist tegeleda noorte treenimisega. Pärast septembrit ehk proovikuud alustame trennidega täies mahus nii palju, kui võimalik.”
Trennis vanusepiirangut pole, kuid treeneri sõnul on oodatud eelkõige 1.-9. klassi poisid.
Jokeris on Ergo Teinol jäänud hooaja lõpuni veel mõned mängud, need kavatseb ta täie koormusega kaasa teha, et seejärel talvel keskenduda Aruküla noortele: „Kevadel algab uus hooaeg ning siis jätkan taas mängimist.”
Ta rääkis, et Joker on talle väga oluline: „Väikesest vallast omad poisid mängivad heal tasemel jalgpalli, pakuvad mõnusat vaatemängu publikule. Klubi areneb jõudsalt, seal on toredad trennikaaslased, hea staadion, palju positiivseid fänne.”
Aruküla trennid hakkavad toimuma kaks korda nädalas pühapäeval ja neljapäeval eri vanuserühmades: „Oktoobrist hakkame poistega korra nädalas ka jooksmas käima, kevadeni treenime kindlasti saalis, kuid kui ilmad väga heaks lähevad, kolime staadionile.”
Raasikul on jalgpallitrennideks kasutada kunstmurukatte ja tartaanradadega staadion, kus tänapäevased spordivahendid, soojakud ning tribüünid, Arukülas nii häid tingimusi pole – staadion ootab renoveerimist.
Ergo Teino tõdes, et Aruküla staadion on kehva kvaliteediga ja see kindlasti pärsib treeninguid.

Eelmine artikkelMuuksi linnamäel oli Pilka lahingu aastapäeval 100 osalejat
Järgmine artikkelEttevõtete ja tööotsijate kohtumispaik – töö- ja karjäärimess