Jäätmemajanduse nutikad lahendused

113

Anija vallavanem, kes käis MTÜ Eesti Jäätmehoolduskeskus nõukogu liikmena Soomes Tamperes tutvumas sealsete omavalitsuste jäätmekäitluse ja ringmajandusega, nimetas muljetavaldavaks, et kogutud jäätmetest ladestatakse ainult 1 protsent. Kogu jäätmemajandust korraldavad Tampere piirkonnas ühiselt 13 omavalitsusust, kellele kuuluvad ka kohalikud prügipõletus- ja biogaasitehased. Kokku on ühise jäätmekäitlusega Tamperes ja ümbruskonnas hõlmatud 450 000 elanikku.

„Meil ei maksa jalgratast leiutada, kui Soomes on töötav keskkonna- ja inimsõbralik süsteem olemas. Ehkki meie piirkonnad on erinevad ning sellise süsteemi käivitamine tähendab investeeringuid kümnete ja sadade miljonite eurode ulatuses,“ kommenteeris Anija vallavanem Riivo Noor.

Ta arvas, et Eesti Jäätmehoolduskeskuse töötajatega võiks minna Tampere jäätme- ja ringmajandusega põhjalikumalt tutvuma. Eesti Jäätmehoolduskeskusel on liikmeid mitmel pool Eestis, tegu pole kompaktse piirkonna omavalitsustega, kuid Soome kogemust saaks osaliselt rakendada.

Eelmine artikkelAlgk­las­si­de üle­rii­gi­li­ne teat­ri­fes­ti­val
Järgmine artikkelSõnumitoojas 1. juunil