Ida-Harjus käivitub 1. oktoobrist politseireform

1533

Seni oli igas omavalitsuses oma konstaabel, nüüd tehakse suuremad piirkonnad.

Oktoobri algusest liidetakse Ida-Harju politseijaoskond Tallinna Ida jaoskonnaga, ühiseks nimeks jääb Ida-Harju politseijaoskond. Peamaja hakkab asuma Tallinnas Lasnamäel, P. Pinna tänav 4. Politseinike käsutusse jäävad aga ka Maardus paiknev maja ning konstaablijaoskondade tööruumid omavalitsustes.
Põhja prefektuuri pressiesindaja Andres Sang teatas Sõnumitooja küsimustele vastates, et kõiki detaile ei saa veel ümberkorraldustest rääkida, neist antakse põhjalikum  ülevaade   oktoobri   algu­ses, kui muutused on jõustunud ning piirkonnapolitseinikud  ja  kõik  teised  on  oma  uutel  ametikohtadel.
Ta edastas samas üldisema info selle kohta, mis reformi tulemusena põhimõtteliselt muutub.
„Tavalise inimese jaoks on muutustest kõige olulisem piirkonnapolitseiniku ehk konstaabli rolli muutus. Enam ei hakka piirkonnapolitseinik reageerima väljakutsetele, tema ülesanne on olla kogukonnasisestele probleemidele lahenduse leidja. Alates oktoobrist tuleks kiireloomulise mure puhul helistada 110 või 112. Seoses ümberkorraldustega suureneb jaoskonnas igal hetkel teenistuses olevate patrullpolitseinike arv,“ kirjutas pressiesindaja.
„Piirkonnapolitseiniku poole on edaspidi mõistlik pöörduda probleemidega, mis ei ole kiireloomulised, kuid võivad vajada politsei sekkumist. Samuti võtavad piirkonnapolitseinikud jätkuvalt vastu süüteoavaldusi. Konstaablid saavad olema ennekõike elanike, kohalike omavalitsuste, lasteasutuste, ettevõtjate ja kõigi teiste piirkonnas tegutsevate asutuste-ettevõtete nõustajad elukeskkonna turvalisuse parendamisel. Kõige parem süütegu on ära hoitud süütegu ning suuresti ennetusele hakkavadki konstaablid rohkem panustama. Töökorralduse ning struktuuri muudatused loovadki piirkonnapolitseinikele tingimused  nende  eesmärkide  täitmiseks.“
Mitteametlikel andmetel on plaanis liita Loksa linn ja Kuusalu vald üheks piirkonnaks, konstaablina peaks hakkama kahe omavalitsuse peale tööle praegu Loksa konstaablina töötav Kalev Kuuspalu.
Anija, Raasiku ja Aegviidu vald kavatsetakse jätta ühisesse piirkonda, piirkonnapolitseinikuna peaks tööle asuma senine Kuusalu konstaabel Kaisa Kajo.
Teised piirkonnapolitseinikud suunatakse tööle Ida-Harju politseipatrullidesse.
Kuna ka omavalitsusjuhid teavad eesseisvast reformist vähe, on Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) juhatus kutsunud kolmapäeval toimuvale HOLi nõupäevale siseministeeriumi esindaja seda tutvustama ja küsimustele vastama.

Eelmine artikkelRanitsad veel Anija valla kolmele lapsele
Järgmine artikkelIda-Harju Koostöökoda toetas projekte ligi 44 000 euroga