Ida-Harju suusa- ja uisurajad on avatud

1808

Arukülas ja Kolgakülas on valgustatud suusarajad.

Aasta alguses sadanud lumi on jäänud püsima ning pannud suusa- ja uisuhuvilisi otsima võimalusi, kus saaks kodu lähedal sportida.

Raasiku vald
Raasiku vallas on avalik suusarada Aruküla terviserajal, mis on täielikult valgustatud. Rada hooldab OÜ Aave Transport.Valgustus lülitub sisse hämaruse saabudes ning kustub kella 23 ajal.
Uisutada saab Arukülas koolimaja juures.
Raasiku elanik Erik Tammsoo märkis Facebookis, et uisutamiseks on valmis Aiandi tiik Raasikul Kivisillal, Aiandi tee otsa juures: „Kindlasti tasub silmas pidada, et looduslikul jääl on jäänaasklid rangelt soovituslikud. Kunagi ei tohiks sinna üksi uisutama minna, jää on küll paks, aga parem karta, kui kahetseda.“

Kuusalu vald
Kuusalu vallas on 1,5kilomeetrine valgustatud suusarada Kolgakülas suusabaasi juures. Samas on 2,5kilomeetrine rada ning 1-, 3- ja 5kilomeetrised klassikarajad. Radasid teevad ja hooldavad spordiklubist Kolgaküla Rada selle juht ja suusatreener Helges Mändmets ning treener Aarne Idavain.
Facebookis kutsub Heikki Kilkson suusatama Soorinna-Turje 7kilomeetrisele rajale, kus saab sõita vabatehnikas. Rada algab Kuusalust Leesi tee äärest pärast Loo tiiki Andineeme teeotsas, kulgeb üle Reietaguse välja mööda pankranniku serva Turje keldrini.
Uisurada on avatud Kiius – MTÜ Kiiu Arendus ja Kuusalu vabatahtlikud tuletõrjujad tegid möödunud nädalal liuvälja Kiiu lasteaia lähedale.

Anija vald
Kehras on talisportimiseks avatud kelgumägi. Kelgutamisega on mäe pind aga nühitud ning libisemispind muutunud krobeliseks.
Kehra gümnaasiumi juures on aasta algusest uisuplats, mis tehtud valla spordikeskuse eestvõttel. Partnerite abil hangiti 60 paari uiske, mida pakuti tasuta rentimiseks või soodsalt ostmiseks. Kõik uisud osteti kiirelt ning plats on igal õhtul rahvast täis.

Eelmine artikkelAruküla räppar EIK ERIK SIKK andis välja debüütplaadi
Järgmine artikkelEnamik Kuusalu volikogust hääletas revisjonikomisjoni liikme MART REIMANNI umbusaldamise vastu