Neljapäeval, 7. novembril valiti Harjumaa aasta tegijate konkursi laureaadid.
Aasta tervisetegija tiitli pälvis 21 kandidaadi seast Horizon Tselluloosi ja Paberi AS. Esitaja Anija vallavalitsus põhjendas, et ettevõte on viimastel aastatel seadnud fookuse kogukonna heaolule – toetab projektide kaudu nii laste ja noorte kui õpetajate heaolu ja vaimset tervist. Märgiti, et Horizonile on eriliselt südamelähedane erivajadusega laste kaasatus ning laste ja haridusvaldkonna töötajate heaolu kooli keskkonnas. Horizoni eestvedamisel ning koostöös MTÜga Alustavat Õpetajat Toetav Kool on Anija vallas käesoleval aastal korraldatud alustavate õpetajate igakuiseid supervisioone. Ettevõtte toel on korraldatud valla haridusvaldkonna töötajatele Verge metoodika koolitusi ning erivajadusega laste märkamise, toetamise ja kommunikatsiooni teemalisi koolitusi. Äsja alustati ettevõttel toel Aegviidu koolis kaheaastast MTÜ Vaikuseminutid programmi „Heaolu loov kool ja lasteaed“.
„Horizon Tselluloosi ja Paberi AS on erakordselt panustanud elanikkonna vaimse tervise edendamisse ning toetanud selle kaudu haridusvaldkonna töötajate ja laste heaolu,“ on põhjenduskirjas.
Harjumaa aasta tegijate konkursile esitati 12 kategoorias kokku 133 nominenti. Konkursi eestvedaja, Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse (HEAK) konsultant Külli Vollmer ütles, et kõige rohkem märgati eestvedajaid – aasta sädeinimese tiitlile esitati 29 kandidaati, tervisetegijaid 21, panustajaid 13 ja turvalisuse tegijaid 9. Sädeinimese nominentide rohkus on rekord – nii palju kandidaate pole üheski kategoorias varem olnud.
Aasta külaks valiti 8 kandidaadi seast Miiduranna küla Viimsi vallast. Nomineeritud olid ka Anija valla Alavere küla ja Valgejõe küla Kuusalu vallast.
Aasta panustaja on MOMU Mootorispordi Muuseum ja MOMU Aed Saue vallast, kandidaatide hulgas olid ka Kristo Pärn ja Priidu Veersalu Kuusalu vallast.
Aasta sädeinimeseks valiti Gerli Lahe Rae vallast. Esitati ka Janno Laende, Ulvi Rand ja Külli-Katri Esken Kuusalu vallast.
Tiitlile aasta tegu esitati 15 kandidaati ning aasta tegusid valiti tänavu kaks: Sõrve riikliku looduskaitseala moodustamine Harku vallas ning Keila linnas suveks valminud uus lauluväljak. Kuusalu vallast olid nomineeritud Klotsimöll ehk Legopäev, Kolgaküla mälumängusari ning ansambel Uurikad Harjumaa laulu- ja tantsupeol.
Aasta Vabaühendus on Kolu Küla Selts Kose vallast, nominente oli 12, nende seas ka Anija vallast MTÜ Anija valla segakoor Hannijöggi ja Kuusalu vallast MTÜ Kolga Rahva Tantsu Selts.
Tiitli aasta tervisetegu pälvis Saku valla projekt „Saku vald liigub”. 11 nominendi seas olid ka Aegviidu matkafestival Anija vallast ja väikelaste spordipäev Kuusalu vallast.
Aasta turvalisuse tegija on Alice Juurik Saue vallast, kandidaat oli ka Priit Kirsiste Kuusalu vallast.
Aasta turvalisusesse panustav organisatsioon on Suursoo Külaselts Rae vallast. Kokku oli 5 nominenti, nende seas ka MTÜ Salmistu Paadimees Kuusalu vallast.
Leaderi parim elukeskkonna projekt on Rae valla avaliku kasutusega BMX rattakrossi rada Uuesalus, kandideeris ka Kolga kooli madalseiklusrada Kuusalu vallast. Parim ettevõtlusprojekt on Vihterpalu talli teenuste laiendamine Lääne-Harju vallast, nominent oli ka MTÜ Kuusalu Kroonika turundus- ja tootevideote tootmise teenuste käivitamise projekt. Parimaks koostööprojektiks valiti „Arukad külad, nutikad kogukonnad“ Jõelähtme vallast, nomineeritud oli ka augustis Kuusalus toimunud rokk-kontsert “157KMK4EVER ehk Mehed, hakkame rokkima!“
Kaheksa kategooria laureaadid valisid HEAKi, HOLi, Kodukant Harjumaa ja maakonna Leader-tegevusrühmade esindajatest komisjonid. Aasta tervisetegija ja terviseteo laureaadid valis Harjumaa tervisenõukogu ning aasta turvalisuse tegija ja turvalisusesse panustav organisatsiooni Harjumaa turvalisuse nõukogu.
Aasta tegijaid tunnustatakse 21. novembril Laitse RallyPargis. Sinna on kutsutud kõik laureaadid ning aktiivsemad märkajad-esitajad.