
Esmaspäeval, 23. septembril toimus 19. korda Eesti suurim koolinoorte spordiüritus – 5.-9. klasside õpilaste heategevuslik Mesikäpa teatejooks, millega toetatakse liikumisvõime kaotanud laste ravi. Tänavu oli Euroopa Spordinädal Eestis avaüritusena korraldatud jooks 29 kohas, sealhulgas seitsmendat korda ka Aruküla põhikooli staadionil. Kogu Eestis võttis teatejooksudest osa rohkem kui 14 000 last, neist ligi 300 osalesid Arukülas. Harjumaal joosti ka Keilas, Tabasalus, Viimsis ja Peetris.
„Tänavu olid Arukülas Raasiku valla kõigi koolide õpilased, kuid oleme igal aastal kutsunud enda juurde ka naabervaldade koole jooksust osa võtma,“ ütles Aruküla põhikooli huvijuht Mari Möls.
Arukülas algas Mesikäpa jooks hommikul kell 9.30. Noortega tegi soojendust Eesti meister sulgpallis Helis Pajuste, kes läbis koos nendega staadioniringi. Teatejooksu stardi andsid Raasiku vallavanem Toomas Teeväli ja Aruküla põhikooli direktor Avo Möls. Vallavanem innustas koolide klassijuhatajaid ja õpilasi omavahel rohkem koostööd tegema, koolidirektor rääkis spordinädalast ning sellest, kui oluline on liikumine.
Staadioniring läbiti 8liikmeliste võistkondadena, Aruküla põhikoolist võtsid jooksust oma võistkonnaga osa ka õpetajad. Iga osavõtnu sai lisaks T-särgile tänukirja ja helkuri kirjaga „Terve Eesti ees“, võistkondadele pani kommivabrik Kalev välja kommipakid. Aruküla kooli staadionil oli ka tänavu kohal jooksu maskott Mesikäpp, see laenutati Kalevist. Jooksu lõpus tehti traditsiooniline osalejate ühispilt.
Mesikäpa jooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul on teatejooksu ja kogu spordinädala eesmärk pakkuda noortele võimalust tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest.
„Ka lühike distants võib teinekord olla piisav, et tuua naeratus näole ja anda hea enesetunde terveks päevaks,“ märkis ta.
Erik Pallase lisas, et heategevuslik jooks õpetab noori hoolima inimestest enda ümber ja kogu ühiskonnas – teatejooksuga toetati ka tänavu Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) liikumisvõime kaotanud lapsi. Käesoleval aastal kogutakse toetust keskusele reaktsiooniseina ostmiseks. Reaktsiooniseina saab haigla kasutada taastusravil viibivate noorte teraapiatundides ning nende vaba aja sisustamiseks.
Teatejooksudel osalejatel olid seljas T-särgid telefoninumbritega, millele helistades saab Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust toetada. Heategevusnumbril 900 7777 helistades saab ühe kõnega annetada keskusele 7 eurot. Reaktsiooniseina ostu on võimalik toetada ka ülekandega – HNRK Toetusfond SA konto SEB pangas on EE451010220268957228, märksõna on Teatejooks.
Aruküla kool andis annetamisvõimalusest lapsevanemaile teada ka e-kooli kaudu.
„Kirjutasime vanematele, et laste osa on tehtud, nendel olid joostes seljas annetusnumbriga särgid, nüüd on vanematel võimalus sellel numbril helistada, et liikumisvõime kaotanud laste ravi jaoks annetada,“ lausus Aruküla kooli huvijuht.