Hea kooli mõõdupuud

1602

Iga õppeaasta alguses läheb käima arutelu koolide paremusjärjestuse ja õppetaseme üle, kui avalikustatakse gümnaasiumide riigieksamite tulemused. Esmakordselt tehti tänavu matemaatika kohustuslikku eksamit laia ja kitsa õppekava järgi ning see loeti sooritatuks, kui õpilane sai vähemalt 1 punkti.
Taas palusime koolijuhtidelt tulemuste kohta kommentaari. Kuusalu kooli juht rääkis, et matemaatika osas kardeti hullemat, kuid laiema õppekava eksamimaterjal osutus oodatust kergemaks. Kehra kooli direktor tõdes, et 1 punkti miinimum mõjutas abiturientide suhtumist, kohustuslikku matemaatikaeksamit ei võetud tõsiselt. Ta märkis, et uuel abituuriumil tundub olema  matemaatika vastu suurem huvi. Loksa õppealajuhataja kiitis taas õpilaste tublit tulemust lõpukirjandi kirjutamisel. Eriti rahul on Kolga koolijuht – keskkooli viimane lend näitas väga head taset.
Kuusalu kooli direktor sõnas samas, et paljud lapsevanemad ei pea koolide edetabeleid oluliseks, rohkem hinnatakse õpilase rahulolu järgi – kas ta tuleb õnnelikult kooli ja seal on võimalik areneda vastavalt oma võimetele.

Eelmine artikkelPolitseireform suurendab patrullide arvu
Järgmine artikkelSõnumitooja 1. oktoobri lehes