HC Kehra pääses Eesti meistrivõistlustel finaali

919

HC Kehra/Horizon Pulp & Paper alistas Eesti meistrivõistluste poolfinaalis HC Viimsi/Tööriistamarketi ning mängib finaalis oma peamise rivaali Põlva Serviti vastu.
Kolme võiduni peetava poolfinaali esimeses mängus teisipäeval, 14. aprillil alistas HC Kehra/Horizon Pulp & Paper kodusaalis HC Viimsi/Tööriistamarketi 29:24 (13:12). Kehra resultatiivseimad olid Dmitro Jankovski 7 ja Kaupo Liiva 5 väravaga. Peatreener Jüri Lepp kommenteeris pärast mängu, et Balti Liiga finaalturniiri väsimus oli veel sees, vahe tehti sisse teisel poolajal kiirrünnakutega.
Teine omavaheline kohtumine peeti Viimsis  reedel, 17. aprillil. Kehra  meeskond  võitis  avapool­aja  18:16  ning  oli  suurem  osa mängust juhtimas. Kuid enne mängu aja lõppu anti edu käest, Viimsi tegi 7:1 vahespurdi ning normaalaja viimastel sekunditel viigistas Tarmo Ulla Viimsi meeskonnast mängu. Tulemusega 35:35  lõppenud  mängu  normaal­ajale järgnes lisaaeg, ka see kulges tasavägiselt, lõpuks sai HC Kehra napi võidu 39:38. Kehra resultatiivseimad  olid  Marko  Slastinovski ja Jevgeni Buinenko 9 väravaga.
Jüri Lepa hinnangul lasi meeskond end kahel korral lõdvaks ja mängis maha suure eduseisu: „Mehed hakkasid lollusi tegema, ei tegutsenud võistkondlikult ja nii tuli igasuguseid eksimusi. Olime siiski Viimsist pisut paremad, see sai määravaks ka lisaajal. Loodetavasti saime õppetunni, et mängida tuleb ikka lõpuvileni.“
Kolmandas poolfinaalkohtumises, mis toimus esmaspäeval, 20. aprillil Kehras, võitis kodumeeskond esimese poolaja 12:10 ning kogu mängu 28:27. Võitjate kasuks viskas Dmitro Jankovski 11 väravat.
Teise finaalikoha kindlustas endale Põlva Serviti, kes alistas kolmes poolfinaalmängus Viljandi HC.
HC Kehra ja Põlva Serviti vaheline finaal kestab kolme võiduni. Kahe vana rivaali esimene finaalmäng on 5. mail Kehras, järgmine 8. mail Põlvas, kolmas 11. mail Kehras.