HC Kehra on nüüd 10kordne Eesti meister

1384

Eesti meeste käsipallimeistriks tuli kolme aasta järel taas HC Kehra meeskond, kes alistas kolmapäeval, 16. mail kodusaalis Põlva Serviti 27:25 (13:10) ning võitis finaalseeria 3:1.

Viimases finaalmängus olid võitjate resultatiivseimad Risto Lepp ja Uku-Tanel Laast 5 väravaga, Marko Slastinovski arvele jäi 4 väravat. Peale nende kuuluvad Eesti tänavusse meistermeeskonda Mikola Naum, Aleksander Tund, Jorma Käsper, Roman Glinkin, Armi Pärt, Freddi Turman, Indrek Normak, Kaupo Liiva, Taavi Tibar, Mart Raudsepp, Rando-Juku Sirkas, Mattias Karu, Kaspar Lees, Kristjan Käbi ja Erki Maripuu. Meeskonna treenerid on Jüri Lepp ja Indrek Lillsoo.

Kokku oli tänavune Eesti meistritiitel kehralastele kümnes. Iseseisvas Eestis välja mängitud 21 meeste käsipalli meistritiitlist on Kehra ja Serviti kokku võitnud 18, neist Kehra kahel korral pearivaalist rohkem.

Tänavu tegi HC Kehra kuldse hooaja – lisaks meistritiitlile võideti esikoht nii Balti liigas kui Eesti karikavõistlustel.

Ka Kehra meeskonna pea­treenerile Jüri Lepale oli see treenerina kümnes meistritiitel. Esimese võitis 20 hooaega tagasi ehk 1993. aastal, mil finaalis alistati samuti Põlva Serviti.

„Kodus on alati hea võita. Meie edu võti oli tegelikult esimeses mängus, mis õnnestus võõrsil võita. See tähendas, et meil oli kaks kodumängu garanteeritud,“ rääkis ta.

Ta lisas – kuigi Kehra meeskond ei kaotanud eelviimast mängu mõistagi meelega, võimaldas just see allajäämine põlvakatele tuua võidupeo oma kodulinna fännide ette. Kodupublik elas mängule tuliselt kaasa ning oli tribüünidel veel ka paarkümmend minutit pärast mängu lõppu.

Järgmine eesmärk – eurosari
Viimase paari aastaga on Kehra meeskonnas toimunud põlvkondade vahetus. Niinimetatud vanast kaardiväest on alles vaid 37aastane Roman Glinkin, ülejäänud mängijad on sündinud peamiselt 1990datel aastatel.

„Kui meil õnnestub teha hea hooaeg ja kasvatada üles mõned mängijad, siis tavaliselt kutsutakse nad mujale. Kas tänavust meeskonda õnnestub säilitada, pole minu otsustada… kõik sõltub rahalistest võimalustest,“ tõdes peatreener.

Ta lisas, et võrreldes kogenud meeskondadega on noortest koosnevad klubid alati ebastabiilsemad: „Hooaja jooksul kaotasime Viljandile, Tapale ja Viimsile, kuid tähtsates mängudes olime kõvad.“

Tänavu mängis taas kodus ka play-off’i kõige kasulikum käsipallur Risto Lepp.

„Kui eelmisel suvel oli Hispaania klubi mulle kuue kuu palga võlgu, tegin koos Kehraga trenni. Nägin kohe, et tegemist on noore ja perspektiivika võistkonnaga. Ühel reede õhtul alustasime trenniga õhtul kell seitse ja kümne ajal polnud veel keegi ära läinud. Siis tundsin, et nende poistega mängides võib tulla imeline hooaeg. Täpselt nii ka läks,“ jutustas Risto Lepp.

Jüri Lepp kinnitas, et kavatseb Kehra meeskonna treenerina jätkata ning järgmine suur eesmärk on saavutada paremaid tulemusi mõnes eurosarjas. HC Kehra on eurosarjades osalenud 1993. aastast, erilist edu ei ole seni saavutanud.

„Nüüd, kus meil on väga head treeningutingimused ja taustajõud, on vaja hoida seda meeskonda koos, võibolla teha mõned täiendused ning siis võiks tõesti hakata juba ka eurosarjas altpoolt üles ronima,“ arvas peatreener.

Eelmine artikkelPõleng Loksa linnas
Järgmine artikkelOÜ Aade Lõng Raasikult – soomlaste lõngaparadiis