HC Kehra noortevõistkonnad mängisid edukalt rahvusvahelisel turniiril

605

Rootsis Stockholmis toimus 15.-18. juunini rahvusvaheline noorte käsipalliturniir Eken Cup. Käsipalliklubi HC Kehra oli esindatud nelja võistkonnaga, mille koosseisu kuulus kokku 40 tublit spordipoissi. Lisaks Eesti ja Rootsi käsipalluritele oli osalejaid Lätist, Leedust, Soomest, Hollandist ning Ungarist.

Reis algas 13. juunil, kui Anija valla spordihoone eest startis buss Tallinna sadamasse. Poistele oli meeldiv üllatus laeval pakutud buffet hommikusöök, mille võimaldasid neile Anija valla neli tegusat meest: Marek Suik, Hannes Pikkel, Tarmo Tiidemaa ja Ülo Hõrrak.

„Noored käsipallurid tänavad neid,“ sõnas lapsevanem Peep Kask.

Ööbiti Hökaränga koolimajas, kus Kehra käsipalliklubi käsutuses oli 6 klassiruumi.

„Rõõm oli näha, et poisid toetavad üksteist, raskemaid kotte tassiti kahe vahel ning vahetati kandameid – tõeline meeskond,“ osutas Peep Kask eduka turniiri ühele võtmekohale.

Treener Indrek Lillsoo juhendatav vanusegrupp 2002. aasta ja hiljem sündinud poistest jõudis pärast alagrupi ülekaalukat võitu ning ühepoolseid veerand- ja poolfinaale kindlalt kahe parema sekka. Kuid tuli võtta vastu turniiri ainus kaotus Rootsi klubilt HK Silwing/Troja tulemusega 10:16. Poisid saavutasid rahvusvahelisel turniiril 26 võistkonna seas auväärt teise koha.

„Meie võistkond on ühtlaselt tugev. Puudub kindel liider, aga samas on võistkond tervikuna tugev,“ sõnas Indrek Lillsoo.

Vanuseklassis 2003.a ja hiljem sündinud poisid kaotasid küll oma esimese alagrupimängu, kuid sealtmaalt ei antud enam neljas järjestikuses kohtumises Rootsi klubidele sõnaõigust ning sammuti veerandfinaali.

HC Kehra noored heitlesid nelja parema sekka jõudmiseks rootslaste HK Cliff 2 vastu ning kaotasid napilt 23:24. Poiste treener on Laur Lantsev. Noorteklassi võitis Põlva Spordiklubi.

Treenerid ja lapsevanemad olid võistlustega rahul, kripeldama jäi vaid 2000. aasta poiste napp üheväravaline kaotus.

„Eks vastaste eelis oli vahetusmeeste pikem pink,“ tõi Peep Kask välja ühe põhjuse, miks napilt kaotati.

HC Kehra 2000. aasta vanuseklassi poisid jõudsid südika mänguga B poolfinaali, kus tuli tunnistada Soomlaste HC Kiffeni 14:13 paremust.

Kõige vanemad 1998. a sündinud poisid jäid pidama veerandfinaalis, kui kaotati tulemusega 10:12 Rootsi klubile Skogås HK. 2000. ning 1998. aastal sündinud noormeeste treener on Eduard Makejev.

„On hea meel, et kõik meeskonnad näitasid selle hooaja parimaid esitusi,“ sõnas Indrek Lillsoo turniiri kokkuvõtteks.

Pärast võistlusmänge oli lastel tegevust ööbimiskoha juures asuvatel mänguväljakutel – erinevaid atraktsioone jagus igale vanusele.

Tagasi Eestisse hakati tulema 18. juuni päeval, kui kõigil taas kohvrid näpus, seljakotid seljas ja algas metroosõit sadama poole. Meeldiv üllatus ootas laeval 2002. aasta sündinud poisse – neid kutsuti välja sõubaaris, kus tunnustati poiste tublit esitust ning saavutatud teist kohta premeeriti suure kommikotiga.

Tallinnasse jõudes ootas ees buss, mis kõik tagasi Kehrasse sõidutas. Järgmised võistlused Kehra noortele on 27. juuli rannakäsipalli etapp Valkla rannas.

Eelmine artikkelVargus Andineeme külas
Järgmine artikkelUus rong sõidutas rahva Aegviitu ja tagasi