HC Kehra lõpetas meistrivõistluste põhiturniiri võidu, Aruküla kaotusega

942

Eelmisel nädalal peeti Eesti käsipallimeistrivõistlustel põhiturniiri viimaseid mänge ning selgusid, kes jätkavad ülemises, kes alumises vahegrupis.

HC Kehra/Horizon Pulp & Paper alistas 17. veebruaril kodusaalis SK Tapa 36:18 (15:12). Võitjate resultatiivseimad olid Dmytro Jankovski 6 ning Uku-Tanel Laast, Kaupo Liiva ja Kaimar Lees 5 väravaga. Meeskonna peatreener Indrek Lillsoo kommenteeris, et vastane väsis teisel poolajal, kui Kehra kruvis mängutempo üles: „Proovisime aktiivset 5-1 kaitset, millega jäime Portugalis euromängudes hätta. Tapa vastu asjad toimisid, lisaks oli meil tasemel väravavahitöö, mille pealt teenisime kiirrünnakuid.“
Aruküla SK mängis 18. veebruaril võõrsil HC Viimsi/Tööriistamarketiga ja kaotas 32:36 (13:17). Meeskonna kasuks viskasid Rauno Esop 9 ja Mihkel Vaher 8 väravat. „Ei saa rahule jääda, sest lasime vastasel visata 36 väravat. Mäng näitas siiski, et nendega võib võrdselt mängida küll,“ märkis Aruküla treener Toivo Järv.
Põhiturniiri lõpetas meistrivõistluste liidrina Põlva Serviti, kes kogus 32 punktiga, järgnesid HC Kehra 30, Viljandi HC 26, Viimsi/Tööriistamarket 18, Aruküla SK 11, SK Tapa 5 ja Audentese SK 4 punktiga.
Neli esimest meeskonda said jätkata ülemises, kolm viimast alumises vahegrupis. Omavahel mängitakse kaks korda turniirisüsteemis. Seejärel mängivad põhiturniiril 3., 4., 5. ja 6. koha saanud meeskonnad veerandfinaalis kahe võiduni. Poolfinaali pääsevad põhiturniiri 1. ja 2. meeskond ning veerandfinaalide 1. ja 2. meeskond, mängitakse kolme võiduni. Finaal on kolme ja pronksimäng kahe võiduni.
Esmaspäeval, 22. veebruaril pidas HC Kehra kodusaalis vahegrupi esimese mängu Viimsi/Tööriistamarketiga ning võitis 29:26 (15:10). Kehra meeskonna resultatiivsematena viskasid Dmytro Jankovski 6 ning Antti Rogenbaum ja Marko Slastinovski 5 väravat.
Järgmise vahegrupi mängu peab Kehra meeskond 2. märtsil Viljandi HCga. Aruküla SK peab esimese mängu alumises vahegrupis 1. märtsil Audentesega.

Eelmine artikkelANTS AAMAN Kursi külast: „Ärge kihutage me erateel.“
Järgmine artikkelSEVERI JÕÕRAS ja TAAVI TŠERNJAVSKI võitsid Eesti noorsoo MV medali