HC Kehra alistas Põlva Serviti, Aruküla SK sai esimese võidu

1297

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste viiendas voorus sai tiitlikaitsja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper koduhallis 28:22 (16:11) jagu oma pearivaalist Põlva Servitist.
Pärast kolmapäeval, 22. oktoobril toimunud mängu kiitis Kehra peatreener Jüri Lepp, et kaitse saadi vastasest paremini pidama ning rünnak toimis eriti hästi just esimese poolaja lõpus, kus tehti vastastega vahe sisse.
„Teisel poolajal tekkis meil paar kriitilist momenti, kus Serviti vähendas vahet, kuid kõva kaitsega suutsime võidu koju jätta, ütles ta.
Kehra meeskonna resultatiivseimad olid Dmitro Jankovski 7 ning Marko Slastinovski, Kaspar Lees ja Jevgeni Buinenko 5 tabamusega. Jevgeni Buinenko on Kehra meeskonna uus mängija, kes on toodud Ukrainast, nagu ka juba teist aastat Kehras mängiv Viktor Skrypak ja hooaja algul meeskonnaga liitunud mängujuht Dmitro Jankovski. Jüri Lepp kiitis pärast avamängu Jevgeni Buinenkot, eriti tema tööd kaitses.
HC Kehra mänedžer Rene Kaalo ütles, et kuna Ukrainas on praegu ärevad ja keerulised ajad, siis pole ka sealsel käsipallil parimad päevad. Eestis on meestel võimalik korralikult treenida-võistelda ning otsida endale tulevikus Euroopa klubisid.
HC Kehra-Põlva Serviti mängul olid kohal Sihtasutuse Eesti Antidoping ametnikud, kes tegid kummagi meeskonna kahele mängijale dopingukontrolli. Loosi tahtel kutsuti dopinguproovi andma Marko Slastinovski ja Kaspar Lees HC Kehra meeskonnast ning Andreas Rikken ja Pavel Turajev Põlva Servitist.
Päev varem, 21. oktoobril avas Aruküla SK koduväljakul punktiarve võiduga 32:24 (16:11) Valga Kävali üle. Aruküla resultatiivseimad olid Mihkel Vaher 12 ja Siim-Oskar Oja 6 väravaga.
Meeskonna peatreeneri Toivo Järve hinnangul ei olnud Aruküla ülekaal tegelikult sedavõrd kindel, kui mängutulemus näitab.
„Alguses pidime kõvasti vaeva nägema, sest ei saanud Kävali kavalusest aru. Meie väravad tulid enamuses kiiretest vasturünnakutest, ent positsioonirünnak jäi nõrgaks. Hea, et saime kaks punkti kätte, sest võiduvajadus oli suur nii mängijatel kui treeneril,“ lausus ta.
Vastaste treener Andris Uibo kiitis Aruküla mängu, eriti väravavaht Siim Normakut.
5. vooru järel on Kehral ja Viljandil 10 punkti, järgnevad Põlva Serviti 8, HC Viimsi/Tööriistamarket 6, Valga Käval ja Aruküla SK 2 ning SK Tapa Audentes 1 punktiga.

Eelmine artikkelÕpetaja TOOMAS TANNE on Kehra koolis töötanud 30 aastat
Järgmine artikkelAruküla SK võitis Eesti karikavõistlustel HC Tallinna