Hara lahelt on sirgunud olümpia ettevalmistusklassi ILCA4 Eesti meistrivõistluste medalivõitja

94
Hara purjetajate esindus Kärdla sadamas, kui paadid olid kojusõiduks pakitud ja autohaagisele tõstetud. Vasakult GREETE ORU, LAURA LUHT, JOHANNA SÜDA, JESSIKA JÕESAAR, treener INGRID RANDLAHT, KIRKE KÜLMSAAR ja OTT RICHARD HÄÄL ning taga JOOSEP SAAR. Foto Triin Kepler

MARIS MATSI

Möödunud neljapäeval algasid Hiiumaal Kärdla sadamas neli päeva kestnud Eesti meistrivõistlused purjetamises Optimist, Zoom8 ja ILCA4 paadiklassidele. Nelja päeva jooksul sõideti kõik planeeritud 12 ligikaudu tunni aja pikkust sõitu.

Hara Seilamise Seltsi purjetaja Ott Richard Hääl, kes jättis vahele üleminekuklassi Zoom8 paadil ja võistleb esimest aastat ILCA4 klassis, võitis Eesti meistrivõistlustel teise koha.
Optimist-paatide lasteklassist üleminek Laserile ehk ILCA4 paadile on treener Ingrid Randlahe sõnul suur samm: „ILCA 4 paat on kiire ja jõuline, millega sõitmine nõuab sportlaselt väga head füüsilist ettevalmistust ja juba pikaaegsete kogemuste olemasolu võistlustaktika ja sõidutehnika osas. Ligi viie ruutmeetrise purjega ja 60 kilo kaaluva kiire paadi ohjeldamine tugevamas tuules esitab sportlase jõule ja vastupidavusele suure väljakutse“.

„Viimase päeva eel olid punktitabelis väikesed vahed ja noortel pinge väga suur. Määravaks said nii kogemus kui oskus pinge all sooritusvõime realiseerida. Sel korral õnnestus see Optimist-klassis suurvõsitlustelt suure kogemustepagasiga Otil suurepäraselt ning sellega kirjutas ta ajalukku nii oma nime kui ka Hara lahe purjetamise,“ kommenteeris Ingrid Randlaht.

15aastane Ott Richard Hääl ütles, et tulemus oli üllatav ka talle endale: „See on mu esimene aasta Laseri peal, aga juba juunis Lohusalu võistlustel märkasin, et tegelikult suudan sõita viie esimese hulka. Igal võistlusel keskendun ja teen nii häid sõite ja otsuseid, kui ma suudan, ning siis tuleb tulemus sellega käsikäes. Kuigi paat, puri ja sõidutehnika on võrreldes Optimistiga erinevad, sain selle tulemuse tegelikult Optimistil õpitud oskustega.“
Ott Richard Hääl alustas purjetamist 2017. aastal Hara Seilamise Seltsi esimeses algajate treeningrühmas. Ta plaanib jätkata ILCA4 klassis purjetamist ning tulevikus liikuda edasi suurematele paatidele. ILCA4 on olümpiaklasside ILCA6 ja ILCA7 natuke väiksema purjesuurusega ettevalmistusklass noortele.

Võistlus õnnestus stabiilsete ja pidevalt paranevate tulemustega ka ILCA4 klassis esimest korda võsitelnud Johanna Südal, kes oli ILCA4 klassi tüdrukute seas viies. Varem võistles ta üleminekuklassis Zoom8.

Johanna Süda tunnistas, et need neli päeva olid rasked nii füüsiliselt kui vaimselt, kuid esimese võistlusena uues paadiklassis võib tulemusega rahule jääda: „U18 tüdrukute viies koht oli raskelt välja teenitud. Alati saaks paremini ja tunnen, et ei saanud ennast esimestel päevadel väga hästi käima. Laser nõuab tugevat füüsilist vormi ning Kärdla tuuleolud tõestasid, et sellest jääb mul natuke puudu. Kõige pikem sõit oli üle tunni aja, nii pikka sõitu pole ammu olnud. Lihtne on kaotada mõne väiksema veaga kümme kohta.

Konkurendid ei anna midagi niisama ära ning pingutama peab esimesest minutist finišijooneni.“

Kuusalu valla neidudest võistles meistrivõistlustel ka Uku Kuuse purjespordikooli ja Kuusalu Jahtklubi esindav tänavuse MMi pronksivõitja Mia Maria Lipsmäe, kes sai meistrivõsitlustel viienda koha.

Alanud nädalal peetakse Pärnus Eesti meistrivõistlused ILCA6 ja ILCA7 ning uues kiires ja põnevas üheinimese paadiklassis RS AERO. Hara purjetajaid on startimas üks ILCA6 klassis ning kuus RS Aero klassis.

Eelmine artikkelRaa­si­ku rah­va­ma­ja­le ot­si­tak­se juh­ti
Järgmine artikkelKuu­sa­lu val­la aas­ta­päe­va kor­ral­dab Kol­ga­kü­la Selts