Hara ja Kolga lahe ääres avastati naftareostus

1425

Keskkonnainspektorid käisid eelmisel kolmapäeval Haras ja Kullamäel reostusest analüüse võtmas.

Keskkonnainspektsioon sai eelmisel teisipäeval, 6. mail Kuusalu vallast Hara külast ja Jõelähtme vallast Kullamäe külast telefonikõned mererannas avastatud naftareostuse kohta. Mõlemal pool oli esmaspäevane torm toonud kaldale naftatükke, mis päikese käes sulasid 1-2euroste müntide suurusteks laikudeks. Haras oli rannaliival ka paar kämblasuurust laiku.

Reostus asus teisipäeva õhtul nii Haras kui Kullamäel veepiirist umbes 8 meetri kaugusel, laigud paiknesid paari-kolmemeetriste vahedega. Haras oli reostust 500 meetri pikkusel alal.

Juhtivinspektor Allar Leppind ütles, et mõlemal pool oli tegu naftaproduktiga, kas kütteõli või mõne muu seguga: „Võtsime proovid, tegime vaatluse, koostasime protokollid. Proovid lähevad laborisse analüüsimiseks, et kust reostus võiks olla pärit ja mis ajast. Võibolla õnnestub tagasimodelleerimisega reostaja leida. Valkla randa me ei jõudnud, suhtlesime Kuusalu vallavalitsusega, öeldi, et ka Valklas oli rannast leitud samalaadset reostust.“

Ta toonitas, et reostuse avastamisel tuleb kindlasti teatada keskkonnainspektsiooni telefonil 1313. Koht tuleb jätta puutumatuks, kohe ei tohi ise koristama hakata. Kui analüüsid on võetud ja leiukoht üle vaadatud, on sellise väiksemamahulise reostuse likvideerimine kohaliku omavalitsuse ülesanne. Haras koristasid kohalikud elanikud.

Paar nädalat varem oli ajakirjanduses uudis, et Paldiski kandis avastati sarnane naftalaikudega reostus. Keskkonnainspektsioonist öeldi, et idapoolselt Harjumaalt ei ole reostuse kohta laevadelt teadet tulnud.

Eelmine artikkelLoksa ja Kolga noorkotkad- kodutütred luureretkel edukad
Järgmine artikkelPikavere kool valmistub 145. sünnipäevaks