Kuusalu valla elanikud saavad mai lõpuni viia Kiiu jäätmejaama ja anda tasuta ära eterniiti. Vastavalt vallavalitsuse korraldatud hankele veab eterniidi jäätmejaamast utiliseerimisse Ragn-Sells. Vallavalitsus sai eterniidiaktsiooniks Keskkonna Investeeringute Keskuselt 5600 eurot toetust, mille eest on võimalik jäätmejaamast ära viia 80 tonni eterniiti. Valla keskkonnaspetsialist Margus Kirss ütles, et alates 5. maist toimus eterniidi kogumine kinnise nimekirja alusel – külavanematel paluti jagada külades infot ning ka varasematest aastatest on vallamajja teada antud, nimekirja saadi 64 huvilist. See nimekiri saadeti jäätmejaama operaatorile, esimesed konteinerid täitusid nädalaga. Keskkonnaspetsialist rõhutas, et ka Loksa piirkonna elanikel tuleb eterniit viia Kiidu.




