BRITA PLOOMPUU ja JAAN VIIRMANN on 24 tunni rogaini maailmameistrid

37
SANDER PRITSIK, BRITA PLOOMPUU ja JAAN VIIRMANN pärast autasustamist Californias Tahoe järve ääres.

Ameerikas Californias Tahoe järve ääres peetud 24 tunni rogaini maailmameistrivõistlustel tuli kuni 23 aastaste sportlaste segavõistkondade arvestuses esikohale võistkond Põrgupõhja/Rakvere OK, mille koosseisu kuulusid Brita Ploompuu ja Jaan Viirmann Kehrast ning Sander Pritsik Rakverest.

Sama kolmik saavutas möödunud aasta MMil Tšehhis juunioride arvestuses teise koha. Pärast võistlust oli noorte meeleolu ülev – see, mis eelmisel aastal saavutamata jäi, sai tänavu korda saadetud.

Nii Brita Ploompuu kui Jaan Viirmann ütlesid kui ühest suust, et võistlus oli väga raske. Suurem osa võistlusmaastikust oli kõrgemal kui 2000 meetrit merepinnast, aga ka kuumus tegi oma töö.

„Minu jaoks oli selle aasta MM kõige raskem 24 tunnine rogain, mis me siiani oleme läbi teinud.Kuumus ja kõrgus andsid tunda juba esimestel tundidel – tekkis nõrkus ja üldine halb enesetunne. Õhtu lähenedes ja temperatuuri langedes suutsin õnneks taastuda, kuid ilmselt oli see kehale siiski kurnav ja öösel oli väsimus suur,“ rääkis Sõnumitoojale Brita Ploompuu.

Jaan Viirmanni sõnul ei teinud võistlust lihtsaks ka järsud tõusud ja laskumised, laugel maal liikumist oli üpris minimaalselt: „Kõige hirmutavam hetk oli kindlasti keset ööd, kui Brital hakkas raskest pingutusest päris korralikult ninast verd jooksma. Õnneks siiski jäi pärast väikest puhkepausi pidama ja erilisi tervisemuresid rohkem distantsi jooksul ei olnud.“

Kui möödunud aasta MMil olid noortel hommikuks jalad villis ja katki, mis muutis liikumise vaevaliseks, siis tänavu jäid jalad terveks.

Võrreldes varasemaga oli Brita Ploompuu sõnul keerukam ka raja planeerimine: „Olles saanud valmis algse rajaplaneeringu, saime kohe aru, et nii palju me ilmselt reaalselt läbida ei jõua, kuid ei raatsinud mingeid punkte välja ka jätta ja lõpuks vaatasimegi rajal olles, kuidas meil jooksvalt aja ja enesetundega on.“

Algselt optimistlikult planeeritud teekonnast jäeti küll mõned punktid välja, kuid sellegipoolest jäid noored tulemusega rahule. „Läbitud 84 kilomeetril ja rohkem kui 3500 tõusumeetril saatsid meid pidevalt imeliselt kaunid loodusvaated, mis motiveerisid edasi pingutama,“ kirjeldas Jaan Viirmann.

Septembri alguses ootab noori ees rogaini Euroopa meistrivõistlustel osalemine Soomes.

Eelmine artikkelKuu­sa­lu val­la aas­ta­päe­va kor­ral­dab Kol­ga­kü­la Selts
Järgmine artikkelAruküla Pääsulinnu direktoriks saab ENNO LEPNURM