Aruküla terviserajal on 7453 euro eest uusi treeningvahendeid

2085
Kümmekond uut treeningvahendit on kohe raja alguses.

Jõulinnaku ehitas OÜ Tiptiptap.

Paar nädalat on olnud Aruküla männikus terviseraja alguses avatud jõulinnak puidust ja metallist treeningvahenditega. Jõulinnaku otsustasid ehitada terviseraja hooldaja OÜ Aave Transport ning Raasiku vallavalitsus.
Linnakus on treeningvahend kõhulihastele, jalalihastele, rööbaspuud, kätekõverdus- ja lõuatõmbamisekangid, kombineeritud treeningvahend, venitussein harjutuste piktogrammi, jalalihaste venitusaluste ja suuskade toega. Edaspidi on plaanis rajada jalgrattahoidjad ning poodium.
Aruküla elanik Vello Teder, kes on transpordifirma Aave Transport juhatuse liige ning Raasiku vallas spordivõistlusi korraldanud MTÜ Aave Spordiklubi eestvedaja, lausus, et atraktsioonid on hästi vastu võetud ning kasutajaid leidub seal igal ajal: „Treeningvahendite kasutajad on erinevad, seal käivad paljud tervisesportlased, kuid oleme näinud ka kõvemal tasemel spordimehi.”
Ta lisas, et atraktsioonid valis välja Raasiku vallavalitsus eesotsas abivallavanema Ardo Niinrega. Raja hooldaja OÜ Aave Transport hooleks jäi platsi puhastamine, kändude välja juurimine ning aluseks peenikese kruusa vedamine ning hilisem platsi hooldamine, niitmine.
Vello Teder märkis, et jõulinnakut on Arukülla oodatud kaua ning nii suurt treeninguala pole seal varem olnud: „Jõuharjutusi saab teha ka kooli juures, kuid sealsed vahendid kipuvad juba lagunema.”
Terviserada on ligi 2 kilomeetri pikkune ja asub männikus algusega Talve ja Võidu tee nurgal. Igal pühapäeval toimub seal hommikujooksuüritus, mida korraldavad Vello Teder ja Vello Luts.
Vello Teder lausus, et hommikujooksud on jätkuvalt populaarsed ja toimunud igal nädalavahetusel alates käesoleva aasta keva-dest. Vahel on jooksud olnud õhtuti, ka 27. augustil on plaanis joosta õhtul ning valgustada rada õueküünaldega. Osalejaid on olnud vahemikus 12-50. Ta kinnitas, et jooksuga on plaanis jätkata ka sügisel, kuna huvilisi on piisavalt.
Jõulinnaku ehitamiseks korraldas vallavalitsus hanke. Esitati kaks pakkumust, mille hulgast valiti OÜ Tiptiptap pakkumus summas 7453,056 eurot. Tööde maksumusest 3000 eurot tasub SA Eesti Terviserajad.

Eelmine artikkelKuusalus taaslavastati telesaate „ENSV” tarbeks Balti kett
Järgmine artikkelKolga silla ja rahvamaja korrastustalgud