Aruküla tänavahokiturniir tõi kokku tippmängijaid üle Eesti

102
Kui esimesel aastal osales Aruküla tänavahokil 10 võistkonda, siis nüüd olid võistkondadega täidetud kõik 16 kohta. Foto Janette-Tiina Kitt

Laupäeval, 26. augustil toimus Aruküla staadionil Aruküla tänavahokiturniir segavõistkondadele. Võistlus toimus teist aastat.

Võistkondi oli kokku tulnud kogu Eestist – Kuusalust, Raplast, Kehtnast, Pärnust, Tallinnast, Jõgevalt, Järva-Jaanist ja mujalt. Võistkondades oli mängijaid kõikidest Eesti tippklubidest, paljud neist kuuluvad Eesti naiste- ja meeste koondisesse.

Võistluste korraldaja, Aruküla saalihokiklubi Arenculle oli välja pannud kaks võistkonda.
„Turniir on eriline, sest see on mõeldud segavõistkondadele. Võistkonnas on maksimaalselt kuus liiget, kellest vähemalt kaks peavad olema naised, ning mängu ajal peab platsil olema vähemalt üks naine. Tavaliselt on tänavahokiturniiridel eraldi naiste ja meeste arvestus,“ selgitas võistluse üks korraldaja Jaanika Käes.

Võistluspäev algas alagrupimängudega neljas alagrupis, kus mängiti endale kohad playoffidesse. Päeva teises pooles mängiti kõigepealt välja paarid 9.-16. kohtadele ja siis juba 1.-8. kohad.

Turniiri võitis võistkond Ühine Kaos alistades finaalmängus Trooja seisuga 5:4. Kolmanda koha saavutas Jõgeva Kollane alistades seisuga 6:4 Roosad Pihvid. Parima kohaliku võistkonnana jagas 9.-10. kohta Arenculle võistkond nimega SKIPP, kuhu kuulusid Talis Suurorg, Arnold Tihane, Kaire Rosenberg, Tuuli Saupõld, Tauri Saupõld ja Tristian Saupõld.

Turniiri parimaks naismängijaks valiti Reelika Liiv FCst Al Capone ja parimaks meesmängijaks Rasmus Randoja Jõgeva Kollasest. Parimad noormängijad ehk tulevikutähed olid Anete Vaha ja Kennet Vaha. Reelika Liiv alustas saalihokiga Kuusalus, nüüd mängib Spartas ja esindab Eestit koondises. Rasmus Randoja mängib Jõgeva Tähes ja on samuti Eesti koondises. Noormängijad on Spartast.

Tänavahoki on lihtsustatud variant saalihokist. Kui saalihokit mängitakse 20×40 meetri suurusel poordidega ääristatud alal, suurte väravate, viie mängija ja väravavahiga, siis tänavahokis on platsi suurus 10×20 meetrit, väravad on väikesed, mängijaid kummaski võistkonnas platsil vaid kolm ning väravavahid puuduvad.

Turniirile panid õla alla Raasiku Õlletehas, Saku Õlletehas, Burgerlased, Jansa Taimeaed, Aave Transport, Kristam Ilustuudio, Alleksi Peomaja, Alleks Ehitus, Citrocasa, Nõmme tervisekeskus, Raasiku Valla Sport.

Aruküla turniir lõpetas suvise tänavahokihooaja ja septembris kolitakse taas Aruküla spordisaali saalihokitrenni tegema. „Ootame meiega liituma mehi ja naisi. Samuti alustame laste saalihokitrennidega,“ kutsus Jaanika Käes huvilisi trenni tulema. Info on leitav Facebookist Aruküla saalihokiklubi „Arenculle“ lehelt.

Eelmine artikkelPARANDATUD: Lauritsapäeva jooksu võitis OLIVER ANNUS
Järgmine artikkelRau­do­ja sai kü­la­va­ne­ma