Tõuksivõistluse võitja ANDREAS PARVE.

Sportlikul perepäeval esinesid Asteroidid, hüpati batuutidel ja tehti spordivõistlusi.

Raasiku vallas Arukülas on pere-ürituste puhul olnud sageli hüppamiseks batuudid, mis on väga menukad – batuudid on avatud mitu tundi, kuid järjekorrad on kogu aeg pikad. Ka kolmapäeval, 1. juunil oli Aruküla põhikooli taga kolme batuudi juures rahvast arvukalt. Peakorraldaja, Aruküla kultuuriseltsi juht Garina Toomingas märkis pärast 4tunnise päeva lõppu, et esimest korda väsisid lapsed enne ära, kui batuudid maha võeti.
Lastekaitsepäeva juhatas sisse Aruküla muusikaõpetaja ja laululooja Juhan Trumpi juhendatav bänd Asteroidid. Esimest korda anti kontsert käsitööklassi katuselt, publik sai olla maja kahe tiiva vahel muruplatsil. Vaatajad arvasid, et seal võiks ka edaspidi kontserte toimuda – kas just rokistiilis, kuid rahulikumaid kindlasti.
Päev jätkus sportlikult. Staadionil võtsid lapsed mõõtu Raasiku õpetaja Heiko Kraubneri juhendamisel, võistelda sai kaugushüppes, odaviskes ja jooksudes.
Rohkelt oli publikut kooli taga kunstmäe kõrval skeitpargis. Seal trikitas professionaalne tõukerattur Mikael Parman Kehrast.
Aruküla esimese tõukerattavõistluse 1.-3. klasside arvestuses sai esikoha Trevor Mäemets. 4.-6. klasside hulgas saavutas 3. koha Gert-Kaarel Toomingas, 2. tuli Artur Sepp ning esikoha võitis Robin Tedrema. 7.-9. klasside arvestuses sai 3. koha Mihkel Uutar, 2. koha Markus Meiner ja võitis Andreas Parve.
Vanima vanuserühma võitja Andreas Parve kiitis, et võistlus oli hästi korraldatud: „Olen sõitnud tõukerattaga umbes 4 aastat. Mulle meeldib, trikke tehes ja harjutades saan ennast välja elada. Harjutan peaaegu igal päeval, pean enda trumbiks tahtejõudu ja julgust.”
Võistluse kohtunik Mikael Parman lausus, et Aruküla noored tõukeratturid jätsid väga positiivse mulje: „Nad olid väga sõbralikud ja pealehakkajad. Oli palju üllatavaid trikke ning hea kogemus näha nooremaid arenemas tõukeratastel. Ise tutvusin tõukerattaga esimest korda seitse aastat tagasi, kui saadaval oli vaid kokkulapitavad tõukerattad, mida pidi ise modifitseerima, et need peaksid hüpetele vastu.”
Trikitõukerattur lisas, et on viis aastat oma sõitmist filminud ning õpetanud ka teistele enda trikke Youtube’i kanalil Keerdtrepp.
Skeitpargis oli ka vigursõiduvõistlus, kus 1.-3. klassi arvestuses sai 2. koha Kristofer Pedai ja esikoha Trevor Mäemets. 4.-6. klassis sai 3. koha Aron Lepik, 2. trikitas end Aleksandr Azaržik ja võitis Gert-Kaarel Toomingas.
7.-9. klassis sai 3. koha Rasmus Purga, 2. koha Andreas Parve ja esimeseks tuli Mihkel Uutar.