Aruküla ja Raasiku noored võrkpallurid olid Väätsal suvelaagris

250
Aruküla ja Raasiku noored võrkpallurid Väätsal.

AGUR ASPERK

Aruküla Võrkpalliklubi traditsiooniks saanud noorte suvelaagris osalesid sel aastal 18 noort võrkpallurit Arukülast ja Raasikult. Laagris olid ka 23 võrkpallurit Kohilast.

Hommikud algasid laagri päevakava järgi rivistusega kell 8.15. Sinna ei tohtinud hiljaks jääda, sest iga hilinenud minutiga läks jooksuring pikemaks. Niisiis, jooksuga jõe äärde, ligikaudu 1,5 kilomeetrit ning siis ujuma – vesi oli väga soe. Pärast hommikusööki oli tubade kontroll. Elasime Väätsa Tervisekompleksis neljastes ja kuuestes tubades. Sel aastal olid toad väga võrdselt korras, nii et auhinnaks olnud suure arbuusi sõime kõik koos. Kell 10 algas sporditeooria tund – väga vajalik sportlikuks arenguks, sest teadlik treenimine on alati kasulikum ning tavatrennides sellega väga palju tegeleda ei jõua. Järgnes hommikune pallitrenn, kus sai palava päikesega kuumal liival maha peetud võrkpalliharjutusi, -mänge ja -lahinguid. Vahepeal käidi jahutuseks ujumas. Toimusid turniirid nii paaris- ehk rannavolles, kui ka kolmikutes ja kuuestes võistkondades. Koosseisud olid kogu aeg erinevad, nii paigutusega kui loosiga.

Pärast lõunasööki pidasime päevakava kohaselt vaikset tundi, mille mõte – puhata – ei jõudnud paljudele kohale kuni laagri lõpuni. Järgnes õhtune trenn, mis mõeldud eelkõige jõu, kiiruse ja vastupidavuse arendamiseks. Pärast õhtusööki oli vaba aeg, kus alati kujuneb välja mingi lemmikmäng, sel korral olid need võrkpall ja discgolf. Õhtusel rivistusel jagasime auhindu päeval tehtud katsete parematele. Kell 23 oli öörahu.

Õhtuste trennide ajal tegime jõu- ja osavuskatsed 15 alal, mille tulemused läksid kirja diplomile ja mida on aastate lõikes hea võrrelda. Kohapunktide alusel selgus ka üldine paremusjärjestus. Vanematest tüdrukutest oli parim Gretlin Roosi, napi eduga Carola Kinki ees. Noorematest tüdrukutest läks esikoht Isabel Munale (külalisosaleja Kaiust), Kaisa Hinsbergi ja Simona Mikkeri ees. Vanemate poiste seas võitis Rudi Kivimäe, tihedalt tema kannul olid Jandro Pärna ja Reigo Veski. Noorematest poistest võidutses Greg Haalen, Ardo Heibergi, Artur Friedemanni ja Kenert Sedriku ees. Kõige tublimad oldi võrkpallis, kus tugeva Kohila U14 poiste võistkonna vastu saavutasid U14 tüdrukud raske ja õpetliku võidu. Ka vanema grupi segavõistkond suutis Kohila U16 poistelt kaks geimivõitu napsata.
Tublid olid kõik, sest sellises kuumuses ei ole lihtne teha kolm trenni ja kolm katset päevas. Siiski jagus energiat ka meelelahutuseks, millest meeldejäävamad ja naljakamad olid superkangelase mäng ja lõpudisko stiilis „mida hullem, seda parem“.

Oli väga kuum, tegus, sõbralik ja lõbus laager.

Eelmine artikkelAlus­tab uus va­ra­hom­mi­ku­ne bus­si­liin Lok­sa-Tal­linn
Järgmine artikkelInves­tee­rin­gu­toe­tus Aeg­vii­du Pääs­te­selt­si­le