Aruküla poisid said Eesti meistrivõistluste medalid

1097

Möödunud nädalavahetusel toimus Vinnis selle aasta tähtsündmus C-klassi judokatele – Eesti meistrivõistlused. Võistlejaid oli palju, kokku 220 judokat üle Eesti. Arukülast võttis seekord osa 2 poissi, Aleksander Kesküla ja Kalev Villem juunior judoklubist Aitado. Haiguse ja vigastuste kiuste pidid eemale jääma Kaur-Kristofer Suik ja Rasmus Puusta.

Esimesena asus võistlema kehakaalus -55kg maadelnud Kalev Villem. Vastase võitis Kalev Villem ipponiga ning saavutas kindla võidu, teine vastane alistati samuti ipponiga. Poolfinaalis pidi Kalev Villem tunnistama vastase paremust ja maadles edasi 3. koha peale lohutusringis. Äärmiselt tasavägises matšis suutis ta veel enne lõpusekundeid kaotusseisus olnuna sooritada ipponi väärilise heite ning seega kindlustada endale Eesti meistrivõistluste 3. koha.

Teisena asus medalit jahtima Aleksander Kesküla. Esimese vastase alistas ilma vaevata. Teine vastane oli tugev, kuid tänu heale tehnilisele pagasile suutis Aleksander Kesküla võita vastase puhta ipponiga. Finaalis võttis ta kindla võidu ja kuulutati ametlikult Eesti meistriks. Aruküla on saanud juurde järjekordse Eesti meistri judos.

Eelmine artikkelTammispea talgutel oli vähe koristada
Järgmine artikkelTektoon-A ja Kotka-Rist võivad 1. juunist kütusemüüki jätkata