Aruküla maastikumängul tuli vallavanemaga pilti teha

2889

Minu Eesti Noorte korraldatud mängust võttis osa 20 Aruküla noort.


Maastikumängu võitjad ENELY LÜISTE, HELENA NAPSEP ja TAURI SAUPÕLD.

Reedel, 12. augustil tähistati Arukülas noortepäeva. Aruküla noorteliikumine Minu Eesti Noored korraldas sel puhul kolmetunnise maastikumängu, millest võtsid osa neljaliikmelised võistkonnad. Kokku osales viis tiimi.

Maastikumängu peakorraldaja, MENi esimees Kaspar Aren selgitas, et soovis Arukülas maastikumängu teha juba pikka aega: „Mängisin Tallinnas kunagi, kui olin 13-14-aastane, ja mulle väga meeldis. Tahtsin juba ammu siin ka sellist asja läbi viia, seoses noortepäevaga avaneski võimalus. Viis võistkonda on esimese korra kohta hea tulemus.“

Maastikumängu sisu mõeldi välja ühel MENi koosolekul, kus kohalolevad liikmed pakkusid välja ideid ja ülesandeid.

Start anti Aruküla lauluväljakul. Võistkonnad pidid mööda alevikku ringi liikuma ja lahendama erineva raskusega ülesandeid. Igal tiimil oli eelnevalt palutud kaasa võtta fotoaparaat. Liikuda võis ükskõik millise sõiduvahendiga, rangeid reegleid ei olnud.

„Siin mängus on lubatud kõik, mis ei ole seadusega keelatud,“ lausus peakorraldaja.

Võistkonnad pidid tooma erinevaid esemeid – sammalt, lehti, Raasiku valla vapi ja odavaima asja poest, mis Kaspar Areni kinnitusel olevat tikutoos.

Ringi liikudes tuli pildistada kõikvõimalikes kohtades mitmesuguseid esemeid või tegevusi, näiteks lippu heisates, Aruküla vanimas majas, poe kassa taga ning vallamaja katusel. Kõige rohkem punkte oli võimalik teenida pildi eest, kus võistkond poseerib koos vallavanemaga.

Kaspar Areni andmete kohaselt ei viibinud Raasiku vallavanem Aare Ets sel päeval Arukülas. Korraldaja leidis, et ülesande täitmist see ei sega: „ Pilti võib teha näiteks endiste vallavanematega või lahendada ülesanne hoopis arvutis fotomontaaži abil.“

Maastikumängu juures pidas ta oluliseks aega säästa ja võimalikult palju kombineerida, sest liikumine ühest kohast teise võtab päris palju aega.

Pärast kolmetunnist mängu tuli võitjaks võistkond Õhud, kuhu kuulusid Helena Napsep, Enely Lüiste ja Tauri Saupõld. Nemad said hakkama ka kõige keerulisemate ülesannetega. Pildi vallavanemaga tegid nad ise, monteerides endast tehtud fotole internetist leitud foto vallavanemast.

Helena Napsep: „Teised olid tunduvalt nooremad ja meie sõitsime autoga mööda Aruküla. Mäng ise oli väga lahe. Õpin rekreatsioonikorraldust ja olen selliste asjadega hästi kursis, aga päris seesugust maastikumängu pole varem kaasa teinud.“

Kõige rohkem meeldis nende tiimile ülesanne leida poest odavaim asi. Nad ostsid ühe viinamarja ja maksid selle eest ühe sendi.

Helena Napsep arvas, et nii toredale ettevõtmisele võinuks teha suuremat reklaami, siis oleks tulnud kindlasti rohkem osalejaid ja ka vanemaid osavõtjaid.

Maastikumängu järel jätkus noortepäev peoga Aruküla lauluväljakul, kus astusid üles kohalik bänd Pilvelõhkujad ja Praecello tantsutüdrukud. Õhtu peaesineja oli selleaastases superstaari-saates teise koha saanud Artjom Savitski. Pidu lõppes noortediskoga.

Eelmine artikkelLöödi tütarlast
Järgmine artikkelValla külade kümnevõistluse võitis Kuusalu All Stars