Anija vallas hakatakse renoveerima valgustust

541

Hiljaaegu valmis tänavavalgustuse projekt.

Kehra inimesed on kurtnud, et linnas ei ole piisavalt valge. Mõne aja eest valmis Anija vallavalitsuse tellimusel projekt valgustuse renoveerimiseks.

Anija vallavanem Tiit Tammaru lubab, et nii palju kui valgustuse parandamiseks võimalik ja vajalik, teeb vallavalitsus ajapikku valmis: „Kogu Lehtmetsa küla ja ääremaa küll nii suurel määral valgustust ei saa, kui inimesed sooviksid, kuid suuremate tänavate ja platside valgustuse teeme korda. Terve Kehra linn tuledes särama ei hakka, seda meie eelarve lihtsalt ei võimalda. Kui Eestis ringi sõita, siis võib näha, et Kehra suurused asulad on enamjaolt pimedad. Meie eelarve ja laenukoormus on sellised, et peame olema säästlikud, aga vajalikumad tööd saavad tehtud.“

Anija valla ehitusspetsialist Viljo Leis selgitas, et päris uut valgustust ei tule, kuid olemas­olevate süsteemide renoveerimiseks on audit tehtud ja kitsaskohad välja selgitatud. Mõnel pool on vaja energiasäästlikumaid lampe, teises on tarvis uuendada poste või õhuliine. „Loome energiasäästu rakendamise võimalusi, et kus võimalik, seal saaks elektri kas osaliselt välja lülitada või öisel ajal valgustugevust vähendada. Praegune süsteem seda ei võimalda, ainult uuemate ehitiste juures saab reguleerida. Seni oleme teinud niiöelda tulekahju kustutamist, et parandame siis, kui kusagil midagi juhtub. Nüüd hakkame eelarvesse planeerima vahendeid, et projekti järk-järgult ellu viia,“ ütles ehitusspetsialist. 

Projekti järgi läheks kogu valgustuse renoveerimine Kehras ja külades maksma kokku üle 162 000 euro. Suveperioodil on Kehras valgustus öösiti välja lülitatud. Viljo Leisi sõnul hakatakse sellest nädalast valgust jälle ööseks sisse lülitama.

Eelmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama
Järgmine artikkelPerekond EERIK Raasikult sai tiitli Kogukonna Pärl 2013