Anija valla võistkond võitis Eesti Maakilva

2424
Eesti parim omavalitsuste mälumänguvõistkond: MART SCHMEIDT, EIK SAGEN, REIN LAUMETS, KELLI PÕLENDIK ja ANNE ORUAAS. Foto Indrek Salis

Laupäeval, 12. märtsil Paide gümnaasiumis toimunud üle-eestilise omavalitsuste vahelise mälumängu Eesti Maakilva superliiga võitis Anija valla võistkond koosseisus Anne Oruaas, Kelli Põlendik, Rein Laumets, Eik Sagen ja Mart Schmeidt.
Maakilval võisid osaleda 4liikmelised võistkonnad, kuid lauas võis olla ka viies liige, kui ta oli sündinud hiljem, kui 1. jaanuaril 1995. Tänavuste finalistide selgitamine algas eelvoorudega novembris-detsembris. Eelvoorud toimusid viies regioonis, Anija valla mälumängurid osalesid Harjumaa regioonis, kus võistlesid Harju ja Rapla maakonna ning Tallinna kilvarid. Kummaski eelvoorus tuli vastata 50le küsimusele, parimad selgitati kahe vooru tulemuste liitmisel. Anija valla võistkond sai kahe eelvooru kokkuvõttes 115 punktiga 6. koha. Kõigi regioonide arvestuses andis see punktisumma 11. koha, mis tähendas otsepääsu superfinaali. Kokku pääses finaalvõistlusele 18 võistkonda, neist 12 olid sinna pääsenud eelvoorude põhjal, ülejäänud pidid läbima veel A- ja B-finaali. Superliiga  finaalis  tuli  vastata  60le  küsimusele, mis esitati viie kaupa ning olid grupeeritud teemade järgi.
Anija valla võistkond on Eesti Maakilval käinud aastaid, samas koosseisus osaleti kolmandat korda, võita õnnestus esmakordselt. Esikoha saavutati 71 punktiga, teiseks tulnud Haapsalu linna võistkonda edestati 7 punktiga. Kolmas oli Saku vald 58 punktiga.
„Tänavused küsimused sobisid meile,“ ütles Anne Oruaas.
Ta lisas, et tema põhiteema on kirjandus, Mart Schmeidt on tugev loodusteemadel, Rein Laumets teab palju spordist, Kelli Põlendik teab niinimetatud moodsaid asju: tehnikat, filme, popmuusikat, Erik Sagen on kõiges tugev: „Meie jaoks olid sel korral raskevõitu kunstiküsimused.“