Anija valla uus hingamine

2165

ARVI KAROTAM, Anija vallavanem

Peagi täitub mul aasta vallavanemana.  Olen selle aja jooksul kohtunud paljude vallaelanikega, saanud neilt ideid ja ettepanekuid, mida jõudumööda ellu viia. Tunnen siirast heameelt, et valla elanikud, volikogu ja vallavalitsuse kolleegid on paljude ürituste ja ettevõtmistega kaasa tulnud. Üle mitme aasta toimus Kehra jõekäärus jaanituli, kus rahvale esinesid meie valla taidlejad. Aiandusringi liikmetega oleme rajanud uusi lillepeenraid ja teeme seda veel, et kevadel oleks rohkem lilleilu.
Augustis toimus gümnaasiumi õuel Silvi Vraidi muusikapäev. Kontserdi külaliste tagasiside põhjal on kindel, et see üritus peaks saama Anija valla suviseks traditsiooniliseks muusikaürituseks. Erilist heameelt valmistas Silvi Vraidi mälestuspink. Seda suvist ettevõtmist kajastas oma uudistes kolm Eesti telekanalit.
Valla mainele on positiivselt mõjunud Anija mõis, kus mängiti suveteatri etendust „Tokerjad“  teist aastat täismajale. Valminud on Anija valla turismi arengukava, mille tulemusi võib näha sel sügisel, kui valla sissesõiduteedele ilmuvad valla kaardid koos sõbralikult lehvitava „Anija eidega“. Soovin, et valla ettevõtlikud inimesed näeksid turismiteenuste pakkumisel oma võimalusi. Loodan, et Kehras on peagi olemas paadi- ja jalgrattalaenutus ning majutust pakkuvad ettevõtted. Vallavalitsusse on jõudnud mitmed uued ettevõtlusideed, mille teostamisel saame kindlasti abiks olla. Seisan selle eest, et meie valla elanikel, nii aiamaade praegustel kasutajatel kui ka uutel soovijatel  oleks võimalus tegeleda ühe oma lemmiktegevuse – aiandusega.
Heameel oli näha, et viimasel laulu- ja tantsupeol oli Anija vald vääriliselt esindatud. Hinge jäi kriipima soov, et järgmisel laulupeol peaks laulukaare all olema ka Anija segakoor. Laulukoor on aastaid olnud valla vaimsuse ja traditsioonide kandja. Seetõttu oleme võtnud plaani taasluua Anija segakoor. Meil on vallas palju noori ja nooruslikke koorilauluhuvilisi. Toome nad üheskoos koorilaulu juurde tagasi! Koori hakkab juhatama professor Ants Sootsi juures Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias dirigeerimist õppiv noor energiline mulgi neiu Mariell Aren, keda toetab Raasiku koolis ja meie vallas tegutsev tubli lauluõpetaja ja dirigent Heli Karu. Naislauljate vähesuse pärast me muretsema ei pea. Nagu mujal Eestis, on nad ka meie vallas aktiivsemad. Meeskoorilauljana löön kindlasti segakoori tenorirühmas häälepaelad valla ja kutsun kõiki teisi koorilaulukogemuse ja viisipidamisoskusega mehi kaasa lööma. Olen kindel, et järgmise aasta vabariigi aastapäeva kontserdil on Anija segakoor vallarahvast rõõmustamas.
Tants ja laul hoiavad keha ja hinge reipa ning meele rõõmsa. Tõelist rõõmu tunneme üheskoos, kui meie valla elukeskkond muutub paremaks. Plaanid on suured ja nende realiseerimine nõuab palju raha, vallaelanike toetust  ja kaasaaitamist. On alanud Euroopa Liidu rahastamisperiood ning Anija vallal on ees suured väljakutsed: Kehra-Kaunissaare kergliiklustee ehitus, Kehra Tervisekeskuse renoveerimine, Kehra raudteejaama ümbruse korrastamine, raudteejaama suunduvate teede renoveerimine, autodele ja jalgratastele parkimiskohtade rajamine, Anija mõisakompleksi restaureerimine mõisajastu külastuskeskuseks. Valla edu sõltub meist endist ja neist, kes meid pealinnas toetavad!

Eelmine artikkelHarju üldplaneeringus on lennurada Raasiku valda
Järgmine artikkelMTÜ Anija Mõis ootab uusi liikmeid