Anija valla teid hakkab hooldama AS Järva Teed

1978

Riigihanke võitnud Järva Teedega sõlmiti 3aastane leping.

Anija vallavalitsuse korraldatud riigihankele suviste teehooldustöö­de tegija leidmiseks esitas pakkumise üks firma. Teeäärte niitmiseks tehti kaks pakkumist. Riigihanke kõigis kolmes osas tunnistati edukaks ASi Järva Teed pakkumus. Kruusateede hööveldamise hind on 72 eurot/tund, kruusatööde tolmutõrje hind 22 senti/m² ning teeäärse rohu ja peenvõsa niitmine 66 eurot/hektar.
„Kuna pakkumisi teehooldustöödele tegi vaid üks firma, ei olnud meil valikuvõimalust. Pakutud hinnad on osaliselt kõrgemad ja osaliselt isegi madalamad kui seni,“ ütles vallavalitsuse majandusspetsialist Margus Molok.
Leping Järva Teedega kirjutati alla eelmisel nädalal. Käesoleval nädalal alustati hööveldamisega nendel teede, mis olid veel tegemata. Tolmutõrjega alustatakse sel neljapäeval Alaveres ja Pikva külas – kuna tulemas on Harju Ralli, soovitakse enne seda külavaheteed teha kaltsiumkloriidi lahusega tolmuvabaks. Järgmisena on tolmutõrje plaanis Kehra ümbruses ja Salumetsa külas, siis ka mujal. Margus Molok täpsustas, et tolmutõrjet ei tehta kruusateedel täies ulatuses, vaid üksnes  lõikudel, kus tolm häirib inimeste igapäevaelu kõige rohkem. Seda on plaanitud hooaja jooksul teha ühe korra, kuid vajadusel ka teist korda.
„Loodame tolmutõrje saada tehtud maikuu jooksul, sõltub ilmadest ning kuidas Järva Teed jõuavad,“ sõnas Margus Molok.
Anija vallas on umbes 170 kilomeetrit kruusateid ning neid hööveldatakse vastavalt vajadusele.: „Kindlasti peaks kevadel ühe korra hööveldama ning suve jooksul vähemalt korra veel, seejärel siis, kui on vaja.“
Majandusspetsialist rääkis, et eelmine teehooldusleping lõppes sügisel, Järva Teedelt telliti varakevadel ühekordse lepinguga Alavere, Pikva ja Rooküla teede hööveldamine ning OÜlt Üle  frees­asfaldi pealevedu Parila-Salumäe, Ussikuuse, Pikva-Arava, Soootsa-Arava ja Aavoja teele, plaanis on veel Vaokse ja Salumetsa teele, vajadusel ka mujale.
Teeäärte niitmine on kavas enamiku vallateede ääres kaks korda aastas, esimene niitmine peaks olema tehtud jaanipäevaks.

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelAnija valla promomine